به زودی تور ایستگاه فضایی بین المللی به گردشگران روسی عرضه می شود
این مدیر روسی در خلال صحبت هایش به ابراز تمایل به همکاری شرکت بوئینگ با سازمان های فضایی روسیه اشاره کرد.

وی در پایان افزود: این طرح تا سال ۲۰۱۹ آماده می شود و تا جایی که امکانات سفر به فضا به ما اجازه دهد، راحت خواهد بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

پس از «تیتو» شش گردشگر فضایی هم با پرداخت مبلغی بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون دلار، از ایستگاه فضایی دیدن کرده اند که آخرین آن ها «گای لالیبرته» بود که در سال ۲۰۰۹ سفر خود را انجام داد.

مدیر کمپانی «انرجیا» اعلام کرده هزینه این سفر که شامل قدم زدن در فضا و ضبط کلیپی ویدیویی است، حدود ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. این شرکت در حال حاضر در حال طراحی اتاقکی است که توانایی حمله شش مسافر در آن واحد به ایستگاه فضایی را داشته باشد.

روسیه تا سال آینده برای تعطیلات مردم کشورش تور سفر به فضا و قدم زدن در ایستگاه فضایی را ترتیب می دهد. این سفر ۱۰۰ میلیون دلار (۷۰ میلیون پوند) خرج دارد و گفته شده عملی شدن آن حداقل تا سال ۲۰۱۹ طول می کشد.

«دنیس تیتو» از دانشمندان سابق ناسا اولین گردشگر فضایی است که در سال ۲۰۰۱ سفری هشت روزه به ISS (ایستگاه فضایی بین المللی) داشت. این ایستگاه فضایی از سال ۱۹۹۸ در محور زمین قرار دارد.

مدیر شرکت فضایی «انرجیا» روسیه در این باره گفت: روسیه در حال بررسی امکان فرستادن گردشگر به فضاست. تحلیل های به عمل آمده از بازار نشان می دهد افراد ثروتمند حاضرند هزینه این سفر را بپردازند.

آژانس فضایی روسیه تنها نهادی است که پیش از این ماموریت های گردشگری فضای به دور محور زمین را عملی کرده است. با این حال، کشورهایی مثل آمریکا هم در صدد هستند چنین برنامه ای را به صورت خصوصی و با هزینه افراد ثروتمند به انجام برسانند.

به زودی تور ایستگاه فضایی بین المللی به گردشگران روسی عرضه می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *