احتمال اعزام نیروهای نظامی آمریکا به تونس

به گزارش سفر به تایلند، مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا از احتمال اعزام و استقرار نیروهای نظامی در تونس به بهانه ادعای حضور روسیه در لیبی و بی ثباتی در منطقه خبر داد.

احتمال اعزام نیروهای نظامی آمریکا به تونس

به گزارش سفر به تایلند به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در آفریقا (AFRICOM) گفت که احتمال آن وجود دارد تا ارتش آمریکا به بهانه ادعای حضور نظامی روسیه در لیبی و جهت رفع نگرانی های امنیتی در منطقه اقدام به اعزام و استقرار نیروهای نظامی در تونس کند.

ژنرال استفان تاونسند، فرمانده (آفریکم) در گفت وگو با ایمد هزگی، وزیر دفاع تونس اظهار کرد که ایالات متحده ممکن است برای مقابله با تهدید روسیه در منطقه اقدام به آموزش نیروهای ارتش در تونس کند.

وی افزود: از آنجا که روسیه همچنان به دنبال افزایش تنش ها در لیبی است، حفظ امنیت منطقه در شمال آفریقا باعث نگرانی شدید ما شده است. ما به دنبال راه های جدید برای رفع نگرانی های امنیتی در تونس هستیم. هم چنین احتمال دارد از تیپ کمکی نیروهای امنیتی خود در منطقه استفاده کنیم.

مسکو بارها اتهامات مربوط به مداخله روسیه در جنگ داخلی لیبی را رد کرده است. هم چنین دولت روسیه ضمن یادآوری مداخله نظامی ناتو در سال 2011 در این کشور که منجر به خرابی های بسیار پس از جنگ در لیبی شد، گفت که می خواهد شاهد یک توافق دیپلماتیک در این کشور جنگ زده باشد.

ژنرال استفان تاونسند، فرمانده (آفریکم) گفت: تونس نمونه ای از چگونگی حمایت ایالات متحده از شرکا و هم پیمانان آفریقایی ما در حرکت به سوی خودکفایی، امنیت منطقه ای و توسعه بلندمدت است. روابط ما با تونس در جهت تقویت مشارکت و همکاری ما به منظور دستیابی به اهداف امنیتی متقابل در منطقه است.

ویکتور بونادورف، رئیس کمیته رسیدگی به امور دفاعی در مجلس روسیه ضمن رد اتهام زنی های بی مورد ایالات متحده و فرمانده آفریکم، این اظهارات را بی پایه و اساس و چرند توصیف کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1002

به "احتمال اعزام نیروهای نظامی آمریکا به تونس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال اعزام نیروهای نظامی آمریکا به تونس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید