اعتراضات لبنانی ها برنامه سفارت آمریکا در نزدیکی فرودگاه بیروت را به هم زد

به گزارش سفر به تایلند، بعضی منابع اعلام کردند، سفارت آمریکا به دلیل اعتراض لبنانی ها به دخالت آمریکا در کشورشان مجبور شد مراسمی را که قرار بود به مناسبت سالروز انفجار دفتر تفنگداران دریایی در نزدیکی فرودگاه بیروت برگزار گردد، لغو کند.

اعتراضات لبنانی ها برنامه سفارت آمریکا در نزدیکی فرودگاه بیروت را به هم زد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، این منابع در گفت وگو با شبکه خبری المیادین اظهار کردند: در نزدیکی فرودگاه بیروت تظاهراتی در اعتراض به کوشش های سفارت آمریکا برای برگزاری سالروز انفجار سال 1983 دفتر تفنگداران دریایی شکل گرفت، به همین دلیل سفارت آمریکا مجبور به لغو مراسم سالروز این انفجار شد.

به گزارش خبرنگار المیادین، تجمع کنندگان معترض، سفر ژنرال کنت فرانکلین مک کنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا به لبنان برای شرکت دراین مراسم را محکوم کردند.

در میان تحصن کنندگان، نبیه عواضه، اسیر آزاده نیز با اشاره به اینکه اتفاق نظری ملی میان لبنانی ها در مخالفت با دخالت آمریکا در امور کشورشان وجود دارد، گفت: پس از آنکه بعضی کوشش کردند جلاد را قربانی جلوه دهند، تجمع اعتراضی امروز کارها را اصلاح کرد.

معن بشور، دبیرکل کنگره ملی عربی نیز به المیادین گفت: پافشاری آمریکا بر برگزاری این مراسم حاکی از این فشار مستمر بوده و انتخاب فرودگاه بیروت برای برگزاری این مراسم مشکوک نیز نشان دهنده تمایل آمریکا به دور کردن لبنان از منطقه اطرافش است.

دبیرکل کنگره ملی عربی اضافه نمود: تجمع امروز به نمایندگی از بیشتر لبنانی ها که نمی خواهند کشورشان گذرگاه و پایگاهی برای استعمارگران و نقشه هایشان باشد، انجام شد.

او ادامه داد: پیغام های دولت آمریکا به مقاومت در منطقه ادامه دارند و واشنگن می داند که این مقاومت پایدار است.

هجدهم آوریل 1983 یک کامیون حامل نیم تن ماده انفجاری تی.ان.تی در نزدیکی ساختمان سفارت آمریکا در بیروت منفجر شد، این انفجار بزرگترین حمله علیه منافع آمریکا بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1076

به "اعتراضات لبنانی ها برنامه سفارت آمریکا در نزدیکی فرودگاه بیروت را به هم زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات لبنانی ها برنامه سفارت آمریکا در نزدیکی فرودگاه بیروت را به هم زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید