الکاظمی: اجازه ماجراجویی های خارجی در خاک عراق را نمی دهیم

به گزارش سفر به تایلند، ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق ضمن تعهد برای تامین امنیت در گذرگاه های مرزی، اعلام نمود اقدامات بزرگی علیه فساد انجام خواهد داد.

الکاظمی: اجازه ماجراجویی های خارجی در خاک عراق را نمی دهیم

به گزارش شفق نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در ملاقات با جمعی از روزنامه نگاران و تحلیل گران سیاسی با اشاره به بعضی مداخلات خارجی در عراق گفت که مداخلات منطقه ای موفقیت آمیز نخواهد بود مگر اینکه طرفی در داخل این مداخله ها را پیاده کند.

وی اضافه نمود: نباید اجازه دهیم مداخله های خارجی، تمامیت ارضی یا بافت اجتماعی عراق را تهدید کند. اجازه نخواهیم داد طرف های خارجی در عراق دست به ماجراجویی بزنند. آینده عراق مهم تر از هر چیزی است. عراق کشور حاشیه ای نیست و ماجراجویی در خاک این کشور غیرقابل قبول است.

الکاظمی اظهار داشت عملیاتی را برای کنترل دولت بر گذرگاه های مرزهای عراق شروع می نماید.

در این بیانیه آمده است، عراق در گذرگاه ها به خاطر فعالیت گروهک ها، راهزنان و افراد بانفوذی که گاهی بر این گذرگاه ها کنترل پیدا می نمایند، سالانه میلیاردها دلار خسارت می بیند و دولت در آینده نزدیک عملیاتی را برای کنترل مجدد بر این گذرگاه ها اجرایی می نماید.

وی ادامه داد: به زودی اقداماتی را برای تغییر در نظام اداری اتخاذ خواهیم کرد. فساد خطرناک تر از تروریسم است؛ زیرا فساد به تروریست ها یاری می نماید. ما کمپینی را برای پیگیری دلایل این فساد و پیگرد افراد فاسد راه اندازی خواهیم کرد. زمان حل چالش های اقتصادی فرا رسیده و اولویت های ما توزیع عادلانه منابع و ثروت ها و عدم پرداخت اقتصادی به بعضی مردم عراق به ضرر فقرا و نیازمندان است.

الکاظمی ضمن تعهد برای تامین امنیت انتخابات گفت، هدف دستیابی به انتخاباتی عادلانه و فرایند ای سازنده و واقعی برای کشور است تا نتایجی به دست آید و طی آن شهروندان احساس نمایند که آنها نماینده هستند نه اینکه احساس نمایند رأیشان به سرقت رفته است.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1052

به "الکاظمی: اجازه ماجراجویی های خارجی در خاک عراق را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی: اجازه ماجراجویی های خارجی در خاک عراق را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید