اولین واکنش چین به ادعای یاری به ترامپ در انتخابات

به گزارش سفر به تایلند، سخنگوی وزارت خارجه چین ادعای یاری به ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرد.

اولین واکنش چین به ادعای یاری به ترامپ در انتخابات

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از گاردین؛ وزارت خارجه چین اعلام نموده که این کشور قصدی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا ندارد.

این واکنش چین در پاسخ به اظهار نظرجان بولتون مشاور امنیت ملی سابق ترامپ در یک کتاب خاطرات انجام شده که در آن گفته است: ترامپ فکر می کرد که شیء جین پینگ، رئیس جمهور چین به او برای برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری آینده یاری خواهد نمود.

رد دخالت چین در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه این کشور در پاسخ به خبرنگاری صورت گرفت که از او درباره سخنان بولتون در کتاب خاطراتش سوال شد که به تازگی بخش هایی از آن منتشر شده است.

بولتون در این کتاب که قرار است منتشر گردد می نویسد که ترامپ از شیء جین پینگ تقاضا می نماید که پیروزی وی را تضمین کند. او [ترامپ] بر اهمیت کشاورزان و افزایش خرید سویا و گندم از سوی چین در نتیجه انتخابات 2020 آمریکا تأکید کرد.

این کتاب با عنوان در آن اتاق رخ داد: خاطره ای از کاخ سفید، همچنین جزئیات جدیدی را در خصوص رخدادهای درون کاخ سفید به ویژه کوشش های ترامپ برای متقاعدسازی رئیس جمهور اوکراین به ارائه شواهدی دال بر فعالیت غیرقانونی جو بایدن و پسرش در این کشور ارائه می نماید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1034

به "اولین واکنش چین به ادعای یاری به ترامپ در انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش چین به ادعای یاری به ترامپ در انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید