ایندیپندنت: ترامپ روز تحلیف فوتبال هسته ای را می برد

به گزارش سفر به تایلند، ترامپ در آخرین روز ریاست جمهوری خود، هنگام ترک واشنگتن دی سی چمدان فوتبال هسته ای را با خود می برد، اما رمز ها راس ساعت 12 ظهر همان روز باطل خواهد شد.

ایندیپندنت: ترامپ روز تحلیف فوتبال هسته ای را می برد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، دونالد ترامپ در آخرین روز ریاست جمهوری خود، هنگام ترک واشنگتن دی سی چمدان فوتبال هسته ای را با خود می برد، چنان که پیش تر در گزارش ها پیش بینی شده بود، ترامپ این چمدان 20 کیلو و نیمی را صبح روز تحلیف جو بایدن در پرواز به فلوریدا همراه خود می برد، اما روز چهارشنبه، به محض قسم خوردن بایدن به عنوان رییس جمهوری جدید، رمز های اتمی مربوط به این چمدان در فاصله هزار و 600 کیلومتری از آن دیگر معتبر نخواهد بود.

مقام های ارتش آمریکا گفته اند که فوتبال هسته ای دیگری را آماده در اختیار دارند و منتظرند تا پس از رسیدن بایدن به ریاست کل قوا، او را همراهی نمایند.

بنا بر گزارش ها، ترامپ هنوز تصمیم نگرفته است که آیا به رسم نامه نگاری به رییس جمهوری بعدی و گذاشتن نامه روی میز فرماندهی دفتر ریاست جمهوری عمل کند یا خیر.

سی ان ان نیز در این رابطه می نویسد: ترامپ در حال ترک کاخ سفید، قرار است با اتمام رسمی دوره خود به املاک مارالاگو در فلوریدا یا زمین گلف نزدیک آن برود.

در این گزارش آمده است که ترامپ می خواهد صبح روز تحلیف جو بایدن و پیش از پرواز به فلوریدا، در پایگاه مشترک اندروز، مهمانی خداحافظی برگزار کند. مقام ها در مصاحبه با یواس اِی تودی گفته اند ممکن است در این مهمانی، رژه مخصوص پرچم و 21 بار شلیک توپ هم زمان به نشانه احترام نیز اجرا گردد. به گزارش نیویورک تایمز، محتمل است در این مهمانی فرش قرمز نیز پهن نمایند و دسته موسیقی نظامی هم برنامه اجرا کند.

ترامپ که روز چهارشنبه برای بار دوم استیضاح شد (امری که در تاریخ آمریکا بی سابقه است) قرار است به جای شرکت در مراسم تحلیف، صبح آن روز برای آخرین بار کاخ سفید را ترک کند. از دهه 1860 تا به امروز، اونخستین رییس جمهوری خواهد بود که در مراسم تحلیف رییس جمهوری بعد از خود شرکت نمی کند، اما مایک پنس، معاونش، اعلام نموده است که در این مراسم شرکت خواهد نمود.

همواره رسم بر این بوده است که پیش از اجرای مراسم تحلیف، رییس جمهوری پیشین با خانواده رییس جمهوری جدید در کاخ سفید ملاقات نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1409

به "ایندیپندنت: ترامپ روز تحلیف فوتبال هسته ای را می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایندیپندنت: ترامپ روز تحلیف فوتبال هسته ای را می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید