بازگشایی مدارس؛ والدینِ نگران، ستاد مقابله با کرونای نامطمئن، آموزشی که به قیمت جان تمام می گردد

به گزارش سفر به تایلند، سال تحصیلی از امروز در حالی شروع می گردد که عدم مدیریت یکپارچه وزارت آموزش و پرورش در بحث نحوه شروع فرآیند رسمی آموزش و فقدان اظهارنظر قطعی ستاد مقابله با کرونا والدین دانش آموزان را با نگرانی و سردرگمی روبرو نموده است.

بازگشایی مدارس؛ والدینِ نگران، ستاد مقابله با کرونای نامطمئن، آموزشی که به قیمت جان تمام می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران-میثم خاکپور؛ با شیوع گسترده کرونا در کشور روال کلیه امور از جمله شروع سال تحصیلی برهم خورد به طوری که وزارت آموزش و پرورش تشخیص داد تا به واسطه کاهش حضور دانش آموزان در مدارس و فراهم نشدن شرایط معمول، سال جاری مدارس از پانزدهم شهریور ماه فعالیت های خود را شروع نمایند.

با وجود نگرانی های والدین و وزارت بهداشت مبنی بر افزایش احتمال ابتلا به کرونا در میان دانش آموزان با شروع سال تحصیلی اما وزیر آموزش و پرورش از سخت گیرانه بودن پروتکل های آموزش و پرورش سخن به میان آورده و همچنان بر بازگشایی مدارس مصر است.

بازگشایی مدارس فاجعه انسانی ایجاد خواهد نمود

با وجود اطمینان خاطر وزیر آموزش و پرورش از رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس همزمان با شروع سال تحصیلی از 15 شهریور اما عباس آقازاده رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی از احتمال بروز یک فاجعه انسانی با شروع سال تحصیلی سخن به میان آورد و در نامه ای سرگشاده نسبت به این اقدام آموزش و پرورش هشدار داد.

متن این نامه بدین توضیح است:

ستاد ملی مبارزه با کرونا، ازجان میلیون ها دانش آموز دفاع کند!

وزیر آموزش و پرورش طی بیاناتی در اجلاس با مدیران مربوطه، اظهار داشته اند که مدارس باید از شنبه 15شهریور، بطور حضوری بازگشایی شوند. این دستور جناب وزیر با شرایط حاکم بر همه گیری ویروس کرونا و شرایط قرمز بسیاری از مناطق کشور، همخوانی ندارد.

به خطر انداختن جان میلیون ها دانش آموز و آموزگار و خانواده های ایشان و دخالت در کارشناسی تخصصی نحوه مقابله و مبارزه با بیماری از سوی مسئولین غیرمرتبط با امور بهداشتی، می تواند در کمترین فاصله زمانی به یک فاجعه انسانی تبدیل گردد.

لذا از مسؤلین ستاد ملی مبارزه با کرونا، جدا تقاضا می کنیم ضمن اعمال قاطعیت در اجرای فرامین بهداشتی و پروتکل های ملی مبارزه با کرونا، از احتمال بازگشایی حضوری مدارس در همه مقاطع تحصیلی و در کلیه استان ها و مناطق کشور، اکیداً جلوگیری بفرمایند.

اولیاء دانش آموزان نگران و سردرگم هستند

این اظهارات ضد و نقیض و عدم موضع گیری تعیین ستاد ملی مقابله با کرونا در این موقعیت حساس باعث شده تا والدین از شروع سال تحصیلی سال جاری اظهار نگرانی و سردرگمی نمایند.

از یک سو بعضی از مدارس با تعهد دریافت از والدین مبنی بر برگزاری مجازی کلاس ها آنها را تحت فشار قرار داده اند و از سوی دیگر بعضی مدارس دیگر از بازگشایی مدارس به صورت حضوری سخن به میان می آورند.

این بی برنامگی آموزش و پرورش در اجرای یک دستورالعمل یکپارچه در بازگشایی مدارس تا حدی جالب می گردد که علی باقرزاده رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش در اظهاراتی ضمن تأکید مجدد بر باز بودن مدارس می گوید که والدین روز شنبه پیش از رفتن دانش آموزان به مدرسه با مدرسه تماس بگیرند (که آیا کلاس ها حضوری برگزار می گردد یاخیر).

اجرای طرح زوج و فرد برای دانش آموزان!

جدیت محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در برگزاری حضوری مدارس به حدی است که در یکی از اظهارات خود از زوج و فرد شدن حضور دانش آموزان در مدارس سخن به میان می آورد و می گوید که طرح زوج و فرد در مدارس بدین معنی است که دانش آموزان مدارس پرجمعیت به دو گروه تقسیم می شوند عده ای سه روز در هفته در روزهای زوج و عده ای نیز در روزهای فرد در مدرسه حضور خواهند داشت.

وزیر آموزش و پرورش در حالی نگرانی جامعه پزشکی را نسبت به بازگشایی حضوری مدارس نادیده می گیرد که سازمان نظام پزشکی، وزارت آموزش و پرورش را به عنوان یک ارگان غیرمرتبط با امور بهداشتی زمینه ساز بروز یک فاجعه انسانی می داند.

زیرساخت های آموزش از راه دور نیز همچنان فراهم نیست

البته در این میان شاید بتوان به آموزش و پرورش در تأکید بر حضوری بودن سال تحصیلی نیز حق داد زیرا بنا بر اذعان کارشناسان حوزه آموزش گیرایی دانش آموزان در روش های از راه دور بسیار پایین است و از سوی دیگر در دسترس نبودن تبلت (برای دسترسی به برنامه های شبکه شاد) و همچنین پوشش فراگیر اینترنت برای دانش آموزان در مناطق محروم کشور علی رغم کوشش های بی شائبه بنیاد مستضعفان برای تأمین آن را نیز خود مزید بر علت دانست.

در هر حال سال تحصیلی سال جاری بدون بوی ماه مهر شروع خواهد شد اما ناپختگی وزارت آموزش و پرورش در مدیریت این شرایط و اعمال یک مدیریت یکپارچه در مدارس از اسفند ماه تا به امروز و همچنین تردید وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا در موضع گیری قاطع در برابر تصمیم وزارت آموزش و پرورش شروع فرآیند آموزش را در کشور با تشویش و نگرانی همراه کرد.

4105

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1164

به "بازگشایی مدارس؛ والدینِ نگران، ستاد مقابله با کرونای نامطمئن، آموزشی که به قیمت جان تمام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مدارس؛ والدینِ نگران، ستاد مقابله با کرونای نامطمئن، آموزشی که به قیمت جان تمام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید