بهترین نسخه برای اینکه کرونا نگیرید

به گزارش سفر به تایلند، ماه ها از شیوع کرونا در کل دنیا می گذرد و همچنان مهمترین راه وبهترین نسخه برای در امان ماندن از ویروس کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه فاصله گذاری اجتماعی است.

بهترین نسخه برای اینکه کرونا نگیرید

به گزارش خبرنگاران، بنا بر توصیه های مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری (cdc)، بهتر است هنگام خروج از منزل برای جلوگیری از ابتلا به کووید 19 علاوه بر همراه داشتن تجهیزات حفاظت فردی، چند مولفه را برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد آنالیز قرار دهید.

مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری (به انگلیسی: Centers for Disease Control and Prevention) یا CDC آژانس بهداشتی تحت نظر وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکاست که با ارائه اطلاعات پیرامون بهداشت، جهت محافظت از بهداشت عمومی و سلامتی کار می نماید و یک قطب جهانی در زمینه بهداشت عمومی است.

توصیه های این مرکز بهداشتی چنین است:

تماس نزدیک با دیگران، خطر را افزایش می دهد

به طور کلی، هر چه تعامل نزدیک تری با دیگران داشته باشید و هر چه این تعامل طولانی تر باشد، خطر گسترش کووید 19 بیشتر است. بنابراین قبل از خروج از منزل درباره این موارد فکر کنید :

1) با چند نفر در تعامل خواهید بود؟

تعامل با افراد بیشتر، خطر را افزایش می دهد. بودن در یک گروه با افرادی که فاصله اجتماعی یا استفاده از ماسک را رعایت نمی نمایند، خطر را افزایش می دهد. تعامل با افراد جدید (برای مثال، کسانی که با شما زندگی نمی نمایند) نیز خطر ابتلای شما را افزایش می دهد.

برخی از افراد به ویروس آلوده هستند و هیچ نشانه ای ندارند و هنوز معین نیست که افراد بدون نشانه بیماری، چند بار می توانند ویروس را به دیگران انتقال دهند.

2)آیا می توانید دو متر فاصله بین خودتان و دیگران حفظ کنید؟ آیا در فضای باز خواهید بود یا فضای بسته؟

هر چه به سایر افرادی که ممکن است آلوده باشند، نزدیک تر باشید، خطر بیمار شدن شما بیشتر است. فاصله دریافت از دیگران، به ویژه برای افرادی مهم است که در خطر بیشتر بیماری شدید قرار دارند، مانند افراد سالخورده و کسانی که دارای بیماری های پزشکی زمینه ای هستند.

فضاهای بسته خطرناک تر از فضاهای باز هستند که در آن فاصله دریافت افراد از یکدیگر سختتر است و تهویه هوای کمی وجود دارد.

3) مدت زمانی که با افراد در تعامل خواهید بود، چقدر است؟

سپری کردن زمان بیشتر با افرادی که ممکن است مبتلا باشند، خطر مبتلا شدن شما را افزایش می دهد. سپری کردن زمان بیشتر با افراد، در صورتی که هر احتمالی مبنی بر مبتلا بودن شما وجود داشته باشد، خطر مبتلا شدن آنها را افزایش می دهد.

چه چیزی فعالیت ها را امن تر می نماید؟

فعالیت ها ایمن هستند، اگر :

- حداقل دو متر فضا بین خودتان و دیگران حفظ کنید.

- کووید 19 بین افرادی که در فاصله کمتر از دو متر از یکدیگر قرار دارند، آسان تر گسترش می یابد.

- فعالیت ها زمانی که در فضاهای باز باشند، ایمن ترند.

- فضاهای بسته دارای تهویه هوای کم که در آنها دور نگه داشتن افراد از یکدیگر سختتر است، بیشتر خطر دارند.

- آیا افراد در این فعالیت ها از ماسک استفاده می نمایند. تعامل با کسانی که از ماسک استفاده نمی نمایند نیز خطر را برای شما افزایش می دهد.

- فاصله اجتماعی را رعایت کنید، زیرا ویروس کووید 19 بیشتر در بین افرادی گسترش می یابد که در تماس نزدیک با دیگران هستند.

- شما و افرادی که در اطراف شما هستند، هنگام حضور در جمع و به ویژه هنگامی که ماندن در فاصله دو متری از دیگران به طور مداوم سخت است، از ماسک بهره ببرید.

- فعالیت هایی را در فضاهای باز و مکان هایی را انتخاب کنید که حفظ فاصله اجتماعی دو متر آسان است، مانند پارک ها و مکان های هوای آزاد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1303

به "بهترین نسخه برای اینکه کرونا نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین نسخه برای اینکه کرونا نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید