توصیه مهم یک کارشناس به سهامداران

به گزارش سفر به تایلند، خبرنگاران :یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به فرایند نزولی شاخص بورس در روزهای اخیر، به سهامداران توصیه کرد اگر سهمی با پشتوانه تحلیلی منطقی دارند، در این روزها آن را نفروشند و نگه دارند.

توصیه مهم یک کارشناس به سهامداران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ،روزبه شریعتی با تاکید بر اینکه پیش از این توصیه های زیادی به جدیدالورودهای بازار سرمایه شده بود، اظهار کرد: پیش از این بارها بر این موضوعات تاکید شده بود که افراد تازه وارد برای ورود به بازار سرمایه اعتبار نگیرند، خانه نفروشند، وام و قرض نگیرند، تک سهم نشوند، پرتفو بچینند، غیر مستقیم وارد شوند و... .

وی ادامه داد: درحال حاضر تر و خشک در بازار با هم می سوزند اما باید به این نکته توجه داشت که این اتفاق مداوم نیست. بسیاری از سهم ها به دلیل قیمت های جهانی و قیمت دلار نیمایی پشتوانه سودآوری قابل توجهی دارند و ریزش این سهم ها ادامه دار نخواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه، با تاکید بر اینکه شایعات به بازار ضربه زده است، گفت: تصمیم گیران باید توجه داشته باشند نمی توانند در یک بازاری که در آن موج عظیم نقدینگی با حجم روزانه بیش از یک میلیارد دلار معامله انجام می گردد، تعادل برقرار نمایند و دستکاری آن ها باعث بهم خوردن وزنه می گردد.

شریعتی ادامه داد: بعضی سهم ها جزو گزینه هایی هستند که مشتری خود را دارند. هرچند اصلاح قابل توجه 30 تا 40 درصدی داشته اند اما تجدید ارزیابی، افزایش قیمت دلار نیما، افزایش قیمت های جهانی و از بین رفتن کرونا باعث صعودی شدن دوباره آن ها می گردد. اما به طور کلی اگر بعضی تازه واردها از بازار بترسند و خارج شوند، بازار رنگ و بوی منطقیتری به خود می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه سهام داران اگر سهم خوب با پشتوانه تحلیلی دارند، باید آن را نگه دارند، اظهار کرد: من فکر می کنم بازار در روزهای شنبه یا یکشنبه هفته آینده مجددا فرایند صعودی به خود بگیرد. هرچند بعید است که پیک خود که دو میلیون و 100 هزار واحد بود را رد کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1142

به "توصیه مهم یک کارشناس به سهامداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه مهم یک کارشناس به سهامداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید