ثبت نام وام ودیعه مسکن تمدید شد

به گزارش سفر به تایلند، وزیر راه و شهرسازی گفت: در جلسه بین وزارت راه و شهرسازی و ستاد مقابله با کرونا، پیروز به اخذ مصوبه شدیم که به موجب آن موقع ثبت نام طرح تسهیلات ودیعه مسکن برای مستاجران تا سرانجام مهرماه امسال تمدید گردد.

ثبت نام وام ودیعه مسکن تمدید شد

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در جلسه بین وزارت راه و شهرسازی و ستاد مقابله با کرونا، پیروز به اخذ مصوبه شدیم که به موجب آن موقع ثبت نام طرح تسهیلات ودیعه مسکن برای مستاجران تا خاتمه مهرماه امسال تمدید گردد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز مورخ 12 مهرماه امسال، در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مابین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و شهرسازی در ارتباط با حوزه مسکن، ضمن اشاره به تمدید مهلت ثبت نام طرح ودیعه مسکن، گفت: در جلسه بین وزارت راه و شهرسازی و ستاد مقابله با کرونا، پیروز به اخذ مصوبه شدیم که به موجب آن موقع ثبت نام طرح تسهیلات ودیعه مسکن برای مستاجران تا خاتمه مهرماه امسال تمدید گردد.

وزیر راه و شهرسازی در تشریح دلایل تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن، گفت: تمدید این تسهیلات به آن دلیل انجام شد که مستاجرانی که پیروز به ثبت نام نشدند یا در مهلت مقرر از خبر دریافت تسهیلات مطلع نگشتند، نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام نمایند.

*40 هزار مستاجر تسهیلات ودیعه دریافت کردند

این مقام مسئول در شرح آمار مرتبط با تسهیلات ودیعه مسکن گفت: تا کنون 138 هزار مستاجر در تسهیلات ودیعه مسکن تشکیل پفراینده داده اند؛ 40 هزار نفر تا کنون وام گرفته اند ولی به طور کلی قرار است به 600 هزار نفر این تسهیلات پرداخت گردد.

وی با اشاره به آمار مرتبط با تکمیل آورده طرح اقدام ملی مسکن اضافه کرد: از تعداد 460 هزار واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن، 140 هزار نفر نسبت به تکمیل پفراینده اقدام کردند، از تعداد 140 هزار نفر نیز، 100 هزار نفر در بانک عامل مسکن افتتاح حساب نموده و 70 هزار نفر نیز نسبت به واریز وجه اقدام کردند.

*تمدید زمان تکمیل طرح اقدام ملی مسکن تا خاتمه مهرماه

اسلامی با اشاره به تمدید زمان تکمیل آورده طرح اقدام ملی مسکن، تاکید نمود: در طرح اقدام ملی 160 هزار نفر عقب ماندگی داریم که باید مردم واریز این وجوه را تسریع نمایند تا طرح اقدام ملی در زمان بندی معین پیگیری گردد. بر همین اساس آخرین مهلت تکمیل آورده طرح اقدام ملی تا خاتمه مهرماه تمدید شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عقد تفاهم نامه بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت جهاد و کشاورزی، گفت: نخستین همکاری ما با وزارت جهاد کشاورزی در راستای توسعه ساخت طرح ملی مسکن واگذاری حداکثری اراضی در اختیار این وزارتخانه به راه و شهرسازی بود. امیدواریم این فرایند تسریع شده و اراضی بیشتری برای ساخت مسکن در اختیار داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به ماده 6 قانون ساماندهی و فراوری مسکن، اضافه کرد: همه دستگاه ها موظف به واگذاری اراضی مازاد خود به وزارت جهاد کشاورزی هستند. همچنین آئین نامه اجرایی ماده 6 قانون ساماندهی را اخیراً در هیئت دولت اصلاح کردیم که بر اساس آن هر دستگاهی اراضی مازاد خود را برای ساخت مسکن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد تا 50 درصد این اراضی به همان دستگاه واگذار می گردد ولی این به این معنی نیست که اگر دستگاهی تعداد کارکنانش بیش از 50 درصد باشد آنها را تحت پوشش قرار ندهیم.

لازم به تاکید است براساس تفاهم نامه مذکور، ساخت 100 هزار واحد مسکونی طی 3 سال برای تامین مسکن کارکنان و بازنشستگان وزارت جهاد کشاورزی در دستور کار قرار می گیرد.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1144

به "ثبت نام وام ودیعه مسکن تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام وام ودیعه مسکن تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید