درخواست آمریکا از آلمان برای پایبندی به تعهدات هسته ای ناتو

به گزارش سفر به تایلند، سفیر آمریکا در آلمان در واکنش به درخواست حزب دولتی این کشور برای خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان از برلین خواست به تعهدات هسته ای خود در قبال ناتو پایبند باشد.

درخواست آمریکا از آلمان برای پایبندی به تعهدات هسته ای ناتو

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به تایلند به نقل از هفته نامه اشپیگل، با توجه به بحث های ایجاد شده در آلمان بر سر استقرار سلاح های اتمی آمریکا در خاک آلمان، ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان انتقاد شدیدی به حزب سوسیال دموکرات که خواهان خروج این تسلیحات از خاک کشورش شده است وارد کرد.

حزب سوسیال دموکرات آلمان اخیرا تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان را یک خطر امنیتی ارزیابی نموده و خواهان خروج این تسلیحات از خاک آلمان شده است.

رالف موتسنیچ، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات اخیرا مناقشات در این باره را کلید زده است. وی در این باره گفته است که تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان نه تنها امنیت ما را افزایش نمی دهد بلکه نتیجه عکس دارد. وی گفته است حالا زمان آن رسیده که آلمان استقرار این نوع تسلیحات در خاک خود را رد کند.

وی دلیل این درخواست خود را غیر قابل پیش بینی بودن دونالد ترامپ و ناتوانی آلمان در تاثیرگذاری بر وی برای تغییر تصمیمات نادرست خود دانسته و گفت: دولت ترامپ اعلام نموده است که تسلیحات اتمی دیگر تنها کاربرد بازدارندگی نداشته و می تواند در جنگ ها هم مورد استفاده قرار گیرد.

احزاب سبز و چپ آلمان هم خواهان خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان هستند.

البته حزب دموکرات مسیحی آلمان با این مسئله مخالف است و استفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان اعلام نموده تا زمانی که کشورهایی وجود داشته باشند که تسلیحات اتمی را به کار می برند صرف نظر از اهداف بلند مدت دنیا برای ایجاد یک دنیا عاری از تسلیحات اتمی ضرورت بازدارندگی هسته ای همچنان وجود دارد.

گرنل در واکنش به این درخواست حزب سوسیال دموکرات از دولت آلمان و بخصوص حزب سوسیال دموکرات درخواست نموده که مشارکت آلمان در بازدارندگی هسته ای ناتو را زیر سوال نبرد.

وی در مقاله ای در روزنامه دی ولت آلمان نوشت: به جای تضعیف همبستگی که اساس بازدارندگی هسته ای ناتو را می سازد حالا زمان آن است که آلمان به تعهدات خود در قبال متحدین خود عمل نموده و به صورت مداوم در مشارکت هسته ای ناتو سرمایه گذاری کند.

گرنل اضافه کرد: رهبری سیاسی آلمان و به ویژه حزب سوسیال دموکرات باید حالا این مسئله را آشکار کند که جمهوری فدرال آلمان به این تعهد خود پایبند بوده و در کنار متحدان خود واقع شده است.

در پایگاه هوایی بوشل آلمان بر اساس ارزیابی های صورت گرفته همچنان حدود 20 سلاح اتمی آمریکایی مستقر است. موشک های تورنادوی آلمانی که قابلیت حمل این کلاهک های هسته ای را دارند هم در این پایگاه نظامی قرار دارند تا در موارد جدی وارد عملیات شوند.

در حال حاضر گفتگوها درباره جایگزینی جنگنده های قدیمی آلمانی با جنگنده های ساخت آمریکا در حال اجرا است.

گرنل در بخش دیگری از سخنانش تاکید نمود که یک بازدارندگی هسته ای قابل اعتماد همچنین به وسیله جنگنده های با قابلیت حمل کلاهک هسته ای یک قابلیت اصلی ناتو است. این توانایی در دنیای امروز مورد احتیاج است و آلمان موظف به مشارکت در آن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 936

به "درخواست آمریکا از آلمان برای پایبندی به تعهدات هسته ای ناتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست آمریکا از آلمان برای پایبندی به تعهدات هسته ای ناتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید