درخواست سازمان ملل درباره کره شمالی

به گزارش سفر به تایلند، ایسنا نوشت: مخبر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشرکره شمالی از جامعه بین الملل خواست تا بصورت اضطراری کاهش و لغو تحریم ها علیه کره شمالی را که به دلیل قرنطینه ناشی از شیوع کرونا ویروس شرایط رو به وخامتی دارد، را در نظر بگیرد.

درخواست سازمان ملل درباره کره شمالی

به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی که تا به امروز گزارشی از ابتلا به کرونا ویروس نداشته از سال 2006 تا به امروز به دلیل برنامه های هسته ای و موشکی اش تحت شدیدترین تحریم های بین المللی بوده است و این تحریم ها طی سال های اخیر شدت گرفته است.

توماس اوجا، مخبر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر کره شمالی در گزارش خود آورده است: سال جاری علاوه بر اقدامات برای مقابله با ویروس کرونا کنترل های مرزی در کره شمالی بسیار شدیدتر شده انداین کشور با تحریم های شدید و به تبع آن مسائل مالی و شرایط بد آب و هوایی روبرو بوده است.

اگرچه قوانین کره شمالی برای حفاظت از حق زیستن مردم و سلامتی آنها است اما قرنطینه شدید تاثیر بسیار مخربی بر تجارت داشته است. فروپاشی تجارت تهدیدی برای تامین غذا و دسترسی به یاری های انسان محبت آمیز است . تحت این شرایط بی سابقه پاندمی کرونا معتقدم مسئولیت جامعه بین الملل ضرورت ارزیابی مجدد تحریم ها را بیش از هر موقع دیگر ایجاب می نماید.

وی افزوده است: اعمال تحریم های شدیدتر تاثیری جدی بر کل اقتصاد کشور داشته است و در نتیجه پیامدهای مخربی بر اقتصاد مردم و حقوق اجتماعی آنها داشته است. حقوق بشر در کره شمالی نیز تحت تاثیر شدید پاندمی قرار گرفته و مردم تحت نظارت و مراقبت و کنترل بیشتر کاهش تماس ها با دیگر نقاط دنیا قرار دارند.

در این گزارش همچنین آمده است: تیراندازی اخیر به یک مقام شیلات کره جنوبی توسط نیروهای مرزی کره شمالی غیرقانونی و نقض حقوق بشر بوده است پیونگ یانگ باید جزییات بیشتری در این باره ارائه کند و مسئولیت کار خود را بپذیرد و به خانواده این فرد غرامت بپردازد و از حوادث مشابه جلوگیری کند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1225

به "درخواست سازمان ملل درباره کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سازمان ملل درباره کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید