درمان کرونا با سلول های بنیادی بند ناف

به گزارش سفر به تایلند، بند ناف دارای سلول های بنیادی پیش ساز یا سلول های بنیادی مزانشیمی است که توانایی گسترش و درمان بیش از 10 هزار بیمار را با تنها یک بند ناف دارند. این منبع سلولی منحصربه فرد برای درمان سلول ها در مواقع لزوم به تعدیل واکنش های ایمنی یا التهابی بدن تحت آنالیز است.

درمان کرونا با سلول های بنیادی بند ناف

به گفته محققان، این درمان به نظر بی خطر است و عوارض جانبی جدی برای آن گزارش نشده است

براساس یک مطالعه، درمان آزمایشی اجرا شده با یاری سلول های بنیادی بند ناف می تواند میزان مرگ ومیر را تا حد قابل توجهی کاهش دهد یا سرعت بهبود بیماران مبتلا به شدیدترین نوع ویروس کووید-19 را افزایش دهد. به گزارش محققان آمریکایی میزان بقای بیمارانی که سلول های بنیادی را دریافت کردند 91 درصد و آن هایی که آن را دریافت نکردند 42 درصد بود.

براساس مطالعه اجرا شده از سوی دانشمندان دانشکده پزشکی میلر دانشگاه میامی 100 درصد بیماران زیر 85 سال تا یک ماه پس از درمان با سلول های بنیادی ناف مزانشیمی زنده بودند. به گفته محققان، این درمان به نظر بی خطر است و عوارض جانبی جدی برای آن گزارش نشده است.

در این مطالعه، که در مجله مرکز تحقیقات پزشکی سلول های بنیادی منتشر شد، 24 بیمار در دانشگاه میامی تاور یا بیمارستان جکسون مموریال شرکت داشتند. هر کدام در دو نوبت به فاصله چند روز سلول های بنیادی مزانشیمی یا دارونما دریافت کردند.

دکتر کامیلو ریکوردی، مدیر موسسه تحقیقات دیابت و مرکز پیوند سلولی در دانشکده پزشکی میلر دانشگاه میامی گفت: این یک مطالعه از هر دو طرف نامعلوم بود. پزشکان و بیماران هیچ کدام نمی دانستند چه دارویی دریافت کردند. به هر فرد تحت مطالعه دو دوز حاوی 100 میلیون سلول بنیادی، یعنی 200 میلیون سلول به هر نفر، تزریق شد.

وی همچنین اضافه نمود: بند ناف دارای سلول های بنیادی پیش ساز یا سلول های بنیادی مزانشیمی است که توانایی گسترش و درمان بیش از 10 هزار بیمار را با تنها یک بند ناف دارند. این منبع سلولی منحصربه فرد برای درمان سلول ها در مواقع لزوم به تعدیل واکنش های ایمنی یا التهابی بدن تحت آنالیز است.

به گفته جیکومو لانتزونی، نویسنده اصلی مقاله و استادیار تحقیق در موسسه تحقیقات دیابت، این یافته ها نه تنها برای کووید-19 بلکه برای سایر بیماری های با واکنش های ایمنی نابه هنجار و بیش از حد التهابی مانند دیابت خودایمن نوع یک بسیار مهم هستند.

او افزود: اگر ما این سلول ها را از شروع ابتلا به دیابت نوع یک به کار ببریم، ممکن است بتوانیم از پیشرفت بیماری های خودایمن در بیماران جدید و پیشرفت عوارض در بیماران قدیمی جلوگیری کنیم. مرحله بعدی تحقیق روی تأثیر سلول های بنیادی بر روی بیماران مبتلا به کووید خواهد بود که حالشان رو به وخامت است، اما هنوز کاملا تشدید نشده تا تعیین گردد آیا این درمان می تواند جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد یا نه.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1401

به "درمان کرونا با سلول های بنیادی بند ناف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان کرونا با سلول های بنیادی بند ناف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید