دیفنس وان: پنتاگون خواهان بازگشایی کارخانه های فراوری سلاح در مکزیک است

به گزارش سفر به تایلند، پس از بسته شدن کارخانه های فراوری سلاح در مکزیک به دلیل شیوع کرونا، در هفته گذشته پنتاگون از کشور مکزیک خواسته این کارخانه ها را باز کند؛ زیرا فرایند فراوری سلاح در آمریکا کند است.

دیفنس وان: پنتاگون خواهان بازگشایی کارخانه های فراوری سلاح در مکزیک است

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل سفر به تایلند، پنتاگون در هفته گذشته مکزیک را ترغیب نموده کارخانه های خود را که برای آمریکا سلاح فراوری می نمایند و اکنون به دلیل شیوع کرونا بسته شده اند، باز کند.

به نوشته پایگاه دیفنس وان بسیاری از فراورینمایندگان تجهیزات دفاعی در آمریکا به قطعاتی که در مکزیک ساخته می شوند، وابسته هستند. ورود سلاح های متنوع به پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در بحبوحه شیوع ویروس کرونا تا حد زیادی به کشور مکزیک بستگی دارد، کشوری که دونالد ترامپ پیوسته به باد انتقاد می گیرد.

الن لورد، معاون امور تدارکات و پشتیبانی در وزارت دفاع آمریکا در جریان نشستی خبری در پنتاگون گفت: بسیاری از نهاد های دفاعی آمریکا، به خصوص کارخانه های هواپیما سازی بر فراوری نمایندگان تجهیزات دفاعی در مکزیک متکی هستند و بسیاری از آنان هم اکنون به دلیل شیوع بیماری کرونا یا فراوریات خود را کم نموده و یا به طور کل کار خود را متوقف نموده اند.

وی در ادامه اضافه کرد: یکی از مسائل مهمی که ما فهمیده ایم این است که ما وابستگی های بین المللی داریم. مکزیک اکنون برای ما تاحدی مشکل ساز است، اما به وسیله سفارت خانه ها با یکدیگر همکاری می کنیم. البته ما کارخانه هایی نیز در هند داریم.

ظاهراً هفته گذشته در خصوص مسائل تهیه و تدارک (تجهیزات دفاعی آمریکا) با کریستوفر لانداو، سفیر آمریکا در مکزیک، بحث هایی شده که بعد از آن الن لورد اعلام نموده که وی به مارسلو ابرارد، وزیر خارجه مکزیک نامه ای خواهد فرستاد و خواهان باز گشایی کارخانه های بین المللی [تجهیزات دفاعی] در مکزیک خواهد شد. معاون امور تدارکات و پشتیبانی وزارت دفاع آمریکا در ادامه گفت اکنون آمریکا تأثیر بسته شدن بعضی کارخانه ها در دنیا را می بیند.

پایگاه دیفنس وان در ادامه با اشاره به اینکه نهاد های دفاعی آمریکا فراوریات خود را به بیرون از این کشور می سپارند، نوشت وابستگی پنتاگون به مکزیک در تهیه و تدارک (تجهیزات دفاعی) در دهه گذشته افزایش یافته است. کمیسیون تجارت بین الملل آمریکا در گزارشی در سال 2013 اظهار داشت: فراورینمایندگان تجهیزات هواپیمایی در آمریکا و خارج از این کشور، خط فراوری خود را در مکزیک بنا نهاده اند.

در ادامه این گزارش آمده است: هزینه های کمتر فراوری (بیشتر به دلیل حقوق های کمتر)، نزدیک بودن به کارخانه های اصلی فراوری نماینده در آمریکا، دسترسی به بازار های مهم تجهیزات هواپیمایی بدون پرداخت حق گمرگ و توافق نامه دوجانبه ایمنی حمل و نقل باعث شده اند که آمریکا نسبت به دیگر فراوری نمایندگان در دنیا، بیشتر به کشور مکزیک جذب گردد.

در هفته های اخیر، شرکت هواپیماسازی بوئینگ مجبور شده ساخت تجهیزات نظامی خود را در ایالت های واشنگتن و پنسیلوانیا متوقف کند. کارخانه هایی نیز در شهرهای سیاتل و فیلادلفیا کار خود را به صورت محدود ادامه داده اند. در ماه مارس نیز، پنتاگون حضور پیمانکاران دفاعی را برای کارگروه امنیت ملی آمریکا ضروری دانست؛ این افراد به سازندگان اسلحه در کارخانه ها و دفاتر داخل آمریکا یاری می نمایند.

پایگاه دیفنس وان در انتها با اشاره به اختلالاتی که در بخش فراوری و دیگر بخش ها به دلیل شیوع ویروس کرونا دو ماه گذشته به وجود آمده، نوشت در صورت بسته ماندن کارخانه های مکزیکی، در تحویل سفارش های پنتاگون نیز اختلال به وجود خواهد آمد.

این پایگاه خبری و تحلیلی نوشت، بسیاری از نهاد های دفاعی آمریکا اکنون به دلیل شیوع بیماری کرونا خود به ساخت سلاح ها پرداخته اند که البته فرآیند فراوری آنان به کندی پیش می رود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 797

به "دیفنس وان: پنتاگون خواهان بازگشایی کارخانه های فراوری سلاح در مکزیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیفنس وان: پنتاگون خواهان بازگشایی کارخانه های فراوری سلاح در مکزیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید