رسیدگی به دو پرونده جرم سیاسی با 5 متهم در پایتخت

به گزارش سفر به تایلند، دادستان تهران با اشاره به احصای قریب 20 پرونده مشمول جرم سیاسی در دادسرای تهران، گفت که دو فقره از این پرونده ها با 5 متهم به دادگاه کیفری یک استان ارجاع شده است.

رسیدگی به دو پرونده جرم سیاسی با 5 متهم در پایتخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از قوه قضائیه، علی القاصی مهر در نشست شورای عالی قضایی هم در گزارشی با اشاره به بخشنامه رئیس دستگاه قضا مبنی بر اجرای قانون جرم سیاسی اظهار کرد: پیرو دستور ریاست قوه قضاییه، تعدادی از پرونده ها در دادسرای تهران که مشمول شرایط قانون جرم سیاسی به شمار می رفتند، احصا شد.

وی اضافه نمود: در این قانون تصریح شده چنانچه جرمی با انگیزه اصلاح امور کشور علیه مدیریت و نهادهای سیاسی یا سیاست های داخلی و خارجی صورت گیرد، مشروط به آن که به قصد ضربه زدن به نظام نباشد به عنوان جرم سیاسی مورد رسیدگی قرار می گیرد که مواردی، چون نشر اکاذیب، افترا و توهین به برخی مقامات و اشخاص مشمول آن می شوند و موارد مستثنا از این قانون هم به صراحت مشخص شده اند.

دادستان تهران با اشاره به احصای قریب 20 پرونده مشمول جرم سیاسی در دادسرای تهران و اعلام خبر ارجاع دو فقره از این پرونده ها با 5 متهم به دادگاه کیفری یک استان خاطر نشان کرد که تشخیص سیاسی بودن یا نبودن جرم با دادسرا و دادگاه است و همه مراجع قضایی باید جرایم سیاسی را مطابق با ضوابط و تشریفات قانون مربوطه بررسی نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1184

به "رسیدگی به دو پرونده جرم سیاسی با 5 متهم در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی به دو پرونده جرم سیاسی با 5 متهم در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید