روابط ما با عربستان دستخوش تغییر نخواهد شد

به گزارش سفر به تایلند، وزیر انرژی روسیه گفت تغییرات در مدیریت وزارت نفت عربستان سعودی روی همکاری میان مسکو و ریاض تاثیری نخواهد گذاشت و وی میخواهد بزودی با خالد الفالح، همتای سعودی خود دیدار کند.

روابط ما با عربستان دستخوش تغییر نخواهد شد

به گزارش سفر به تایلند، این دیدار پیش از سفر برنامه ریزی شده ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه به عربستان سعودی انجام خواهد گرفت.

عربستان سعودی هفته جاری یاسر الرومایان، مدیر صندوق سرمایه دولتی این کشور را به عنوان رییس هیات مدیره شرکت نفتی آرامکوی سعودی منصوب کرد و وی جانشین خالد الفالح شد که تاکنون این سمت را در دست داشت. این اقدام همزمان با تشکیل یک وزارتخانه جدید برای صنعت و معدن و جدا کردن این بخش از وزارت انرژی صورت گرفت. به نظر می رسد این جداسازی و انتصاب رومایان نفوذ الفالح را که کنترل بخش انرژی را در دست داشت، کمرنگ خواهد نمود.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه به سفر به تایلند گفت: ما با دوستم آقای الفالح به همکاری بین المللی با همکارانمان ادامه می دهیم.

بر اساس گزارش رویترز، نواک همچنین اظهار کرد روسیه به هماهنگی با اوپک در بازار نفت جهانی ادامه خواهد داد و روسیه ممکن است ماه آینده با مقامات اوکراین و اتحادیه اروپا درباره تامین گاز دیدار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 310

به "روابط ما با عربستان دستخوش تغییر نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ما با عربستان دستخوش تغییر نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید