روزگار در روزگار کرونایی منتشر شد

به گزارش سفر به تایلند، روزگار عنوان یکی از تازه ترین آثار موسیقایی منتشر شده در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی ایران است که به هنرمندی مهدی امینی در دسترس مخاطبان نهاده شد.

روزگار در روزگار کرونایی منتشر شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، آلبوم روزگار از جمله آثار طراحی شده در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی ایرانی با تک نوازی سه تار مهدی امینی شنیدنی شد.

در آلبوم روزگار مهدی امینی آهنگساز و نوازنده سه تار و میکس و مسترینگ حسن خدایی نیا گروه اجرایی را تشکیل می دهند.

در شرح این آلبوم آمده است: ملودی قطعات این آلبوم عمدتاً در دستگاه ماهور و در مایه راک است و با ایجاد گردش ملودی در گوشه هایی، چون درآمد، داد، نصیرخوانی، فیلی ساخته شده است. همچنین در بعضی از قطعات از گوشه راک در دستگاه ماهور گریزی بر آواز اصفهان و دستگاه همایون دارد. سازنده این قطعات کوشش داشته تا با وجود حفظ اصالت موسیقی دستگاهی ایران جملات جدید و مستقلی را پدید آورد.

ایده اصلی ساخت این آلبوم تداعی گذر زمان و گذر زندگی است؛ بنابراین سازنده گردش نغمات را به گونه ای طراحی و ساخته و پرداخته کرده است که در مخاطب این حس را پملاقات کند و مخاطب با نگرش و دیدگاه هنرمند نسبت به زندگی ارتباط عمیقی برقرار کند. ضمن اینکه قطعات ساخته شده در این آلبوم ضمن اینکه در ارتباط و پیوند با یکدیگر جورچینی را کامل می نمایند. دارای هویت مستقل و فراز و فرود های مختص خود نیز هستند.

مهدی امینی نیز در یادداشتی به بهانه انتشار آلبوم روزگار نوشته است: این آلبوم حاصل آموخته ها و درک من از ردیف موسیقی ایرانی و ایجاد خلاقیت در آن است که به صورت قطعاتی مرتبط به هم ساخته و پرداخته شده و در عین حال هر قطعه به طور مستقل نیز دارای موجودیت مستقل در ملودی نیز هست. ممنونم از همه استادانم که به من آموختند و تمامی آثار خود را مقرون زحمات این عزیزان می دانم. به خصوص معلم گرامی و نازنینم استاد مسعود شعاری که در تمامی مراحل آثارم مرا هدایت کردند. همچنین از زحمات بی دریغ جناب آقای حسن خدایی نیا بسیار ممنون و ممنونم؛ و در آخر قطعه دوم سپهر از این آلبوم را تقدیم به روان پاک استادم علی بیاتی می دارم. یادشان همواره در دل هایمان جاویدان.

بامدادان، سپهر، چکامه، هزارآوا، طلوع ستارگان، ملاقات، روزگار اسامی قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده اند.

محمد مهدی امینی متولد بهمن 1371 در تهران از جمله هنرمندانی است که از دوران کودکی به واسطه خانواده هنردوستی که داشت با موسیقی ایرانی و ساز سه تار آشنا شد. او از 15 سالگی موسیقی را به طور جدی شروع کرد. آموزش های اولیه، پایه سه تار نوازی و ردیف موسیقی ایرانی را نزد هنرمند فقید علی بیاتی فرا گرفت. این هنرمند جوان پس از این دوران برای تکمیل آموزش خود و بهره بردن از دانش محمدرضا لطفی استاد فقید موسیقی ایرانی به مکتب خانه میرزا عبدالله رفت و چند سالی را در آنجا به آموختن سپری کرد. اما پس از درگذشت این هنرمند شناخته شده مکتب خانه را ترک و برای تکمیل آموخته هایش به نزد مسعود شعاری دیگر استاد مطرح موسیقی ایرانی بهره گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1254

به "روزگار در روزگار کرونایی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزگار در روزگار کرونایی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید