سرفصل های درس مترجمی زبان انگلیسی و ایتالیایی تصویب شد

به گزارش سفر به تایلند، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 143 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست سید حمید طالب زاده برگزار گردید.

سرفصل های درس مترجمی زبان انگلیسی و ایتالیایی تصویب شد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

در ابتدای این جلسه طالب زاده گزارشی از افتتاح پژوهشکده علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبایی ارائه کرد.

وی با تأکید بر لزوم حمایت پژوهشی از فعالیت های شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: خوشبختانه این مرکز که بازوی تحقیقاتی شورای تحول و ارتقاء خواهد بود در دانشگاه علامه طباطبایی مستقر است.

دبیر شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی ادامه داد: در این پژوهشکده فعالیت های تألیف و ترجمه متون لازم و... صورت خواهد گرفت.

دستور نخست جلسه 143 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی آنالیز سرفصل های درسی و برنامه آموزشی رشته نقاشی ایرانی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بود، که گزارش کارگروه مربوطه در این زمینه ارائه شد.

در این گزارش با اشاره به مضامین غنی هنرهای تجسمی در تمدن ایران اسلامی، بعضی از لطائف و ظرائف این آثار هنری تشریح شد. سپس اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم آن می توان به توجه به لزوم چرایی تفکیک میان بعضی رشته های درسی، اجتناب از ایجاد گرایش های موازی و زائد، آنالیز کامل مکاتب هنری معاصر دنیا و تقویت قدرت نقد در دانشجویان اشاره نمود.

در ادامه جلسه 143 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی اصلاحات اعمال شده سرفصل های درسی و برنامه آموزشی رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و همچنین سرفصل های درسی و برنامه آموزشی رشته زبان ایتالیایی در مقطع کارشناسی بود که این سرفصل های درسی و برنامه آموزشی مورد تصویب نهاده شد.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1257

به "سرفصل های درس مترجمی زبان انگلیسی و ایتالیایی تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرفصل های درس مترجمی زبان انگلیسی و ایتالیایی تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید