شرایط پیش فروش یکساله سایپا و ایران خودرو؛ محدودیت داشتن پلاک فعال لغو شده؟ جزئیات پیش فروش محصولات گروه سایپا

به گزارش سفر به تایلند، ایران خودرو و سایپا طی اطلاعیه های جداگانه شرایط متقاضیان برای شرکت در طرح پیش فروش خود را اعلام نموده اند. طرح پیش فروش خودروسازان از روز 18 خرداد 99 به مدت سه روز کاری تا خاتمه روز 20 خرداد انجام خواهد شد.

شرایط پیش فروش یکساله سایپا و ایران خودرو؛ محدودیت داشتن پلاک فعال لغو شده؟ جزئیات پیش فروش محصولات گروه سایپا

بر اساس اخبار منتشر شده قرار است در طرح پیش فروش دو شرکت خودروساز در مجموع 75 هزار دستگاه خودرو پیش فروش شود. سهم ایران خودرو از این تعداد خودرو 45 هزار دستگاه خواهد بود و الباقی آن که 30 هزار دستگاه است توسط سایپا پیش فروش می شود.

برای ثبت نام در طرح پیش فروش احتیاج به واریز وجه نیست و اگر متقاضی در قرعه کشی برنده شود باید مبلغ اعلام شده توسط خودروسازان را به عنوان پیش پرداخت به حساب آن ها واریز کند و الباقی مبلغ در روز تحویل با توجه به قیمت روز محاسبه و دریافت خواهد شد.

در حالی که پیش تر عنوان شده بود که شرایط شرکت در طرح پیش فروش خودروسازان متفاوت از طرح فروش فوق العاده آن ها خواهد بود و این احتمال وجود دارد که بند هایی مانند ممنوعیت شرکت برای دارندگان پلاک فعال در این طرح فروش حذف شود، اما آنالیز شرایط اعلام شده از سوی دو خودروساز گویای این نکته است که شرایط متقاضیان برای شرکت در طرح پیش فروش با فروش فوق العاده تفاوتی ندارد.

با توجه به این مساله به نظر می رسد همچنان دارندگان خودرو های فرسوده به دلیل داشتن پلاک فعال امکان حضور در طرح پیش فروش خودرو را نخواهند داشت.

آنچه مشخص است سیاست گذار کلان خودرو با گذاشتن شرط نداشتن پلاک فعال برای ثبت نام در فروش فوق العاده و پیش فروش به دنبال این است که شانس متقاضیانی را که فاقد خودرو هستند افزایش دهد.

البته آن طور که مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت اعلام نموده است دارندگان پلاک فعال می توانند در طرح های مشارکت در فراوری خودروسازان با موعد تحویل یک و دو ساله شرکت نمایند و برای شرکت در این طرح ها داشتن پلاک فعال مانعی برای متقاضیان محسوب نمی شود.

بازه در نظر گرفته شده برای تحویل 75 هزار دستگاه خودروی حاضر در طرح پیش فروش خودروسازان 4 تا 12 ماه است، اما به مبالغ واریزی متقاضیان هیچ مبلغی تحت عنوان سود مشارکت پرداخت نمی شود.

چنانچه انتخاب شوندگان بعد از شرکت در این طرح فروش قصد انصراف از آن را نیز داشته باشند تنها مبلغ واریز شده توسط آن ها از سوی خودروساز عودت داده می شود و سودی با عنوان سود انصراف به آن ها تعلق نخواهد گرفت.

طرح پیش فروش یک ساله خودرو از ساعت 8 صبح روز یک شنبه 18 خردادماه شروع و به صورت شبانه روزی تا 20 خردادماه اجرا خواهد شد.

قیمت خودرو و نحوه پرداخت

- قیمت خودرو مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود.

- پس از اعلام اسامی، انتخاب شدگان مبلغ پیش پرداخت هر خودرو را از درگاه ایران خودرو واریز می کند و الباقی وجه خودرو ها در زمان ارسال دعوتنامه با لحاظ هزینه های قانونی مشخص و دریافت می شود.

- قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان، مشتری هیچگونه وجهی واریز نخواهد نمود.

- در هیچ مرحله ای از ثبت نام احتیاجی به ارائه چک از سوی مشتریان نخواهد بود.

جزئیات پیش فروش محصولات گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا نیز از یشنبه 18 خرداد به مدت سه روز و تا سه شنبه 20 خردادماه اجرا خواهد شد، علاقه مندان می توانند به صورت شبانه روزی با ورود به سایت فروش اینترنتی محصولات سایپا به نشانی https://saipa.iranecar.com پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور، نسبت به ثبت نام و انتخاب نوع خودرو اقدام نمایند.

متقاضیانی که قبلا جهت شرکت در روش فروش فوق العاده، نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اقدام نموده اند نیز ضروری است با مراجعه مجدد به سایت مذکور نسبت به انتخاب خودرو اقدام نمایند.

شرایط پیش فروش سایپا

در طرح پیش فروش مذکور، هیچ گونه مبلغی به عنوان پیش دریافت تا قبل از اعلام اسامی منتخبان در قرعه کشی اخذ نمی شود.

پس از اعلام نتایج قرعه کشی، منتخبان باید ظرف 48 ساعت نسبت به واریز وجه پیش پرداخت قیمت خودرو به صورت علی الحساب، انتخاب نوع و مدل خودرو و زمان تحویل اقدام نمایند.

همچنین در این طرح نیز تمام محدودیت های قبلی همچون محدودیت کد ملی، داشتن حداقل 18 سال سن و برخورداری از گواهینامه رانندگی خودرو، عدم امکان صلح و ممنوعیت انتقال خودرو به صورت وکالتی و نداشتن سابقه ثبت نام و صدور فاکتور خودرو در 36 ماه گذشته نزد سایپا و ایران خودرو برقرار است.

کدپستی متقاضی و کدنمایندگی انتخابی توسط مشتری باید از یک استان باشد و در صورتی که مشتری حداکثر سه ماه پس از تاریخ تحویل خودرو برای سرویس اولیه به نمایندگی مجاز سایپا مراجعه نکند، کارت گارانتی خودرو غیرفعال خواهد شد.

در انتها لازم به ذکر است اگر تعداد ثبت نام ها و متقاضیان بیشتر از خودرو قابل عرضه باشد، قرعه کشی انجام خواهد شد و همچنین منتخبان قرعه کشی تاریخ های 17 و 18 خرداد طرح فروش فوق العاده محصولات سایپا و ایران خودرو، امکان شرکت در این طرح پیش فروش را نخواهند داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1014

به "شرایط پیش فروش یکساله سایپا و ایران خودرو؛ محدودیت داشتن پلاک فعال لغو شده؟ جزئیات پیش فروش محصولات گروه سایپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط پیش فروش یکساله سایپا و ایران خودرو؛ محدودیت داشتن پلاک فعال لغو شده؟ جزئیات پیش فروش محصولات گروه سایپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید