شمار مرگ های ناشی از کرونا از 300 هزار مورد گذشت، بیش از 60 درصد کم شماری مرگ های ناشی از کرونا در مسکو

به گزارش سفر به تایلند، شمار مرگ های ناشی از همه گیری جهانی ویروس کرونا از 300 هزار مورد و شمار موارد عفونت های ناشی از آن به حدود 4.5 میلیون مورد رسید.

شمار مرگ های ناشی از کرونا از 300 هزار مورد گذشت، بیش از 60 درصد کم شماری مرگ های ناشی از کرونا در مسکو

به گزارش سفر به تایلند به نقل از گاردین بر اساس آخرین ارقام دانشگاه جانز هاپکینز در آمریکا شمار مرگ های ناشی از همه گیری دنیای ویروس کرونا روز پنجشنبه 25 اردیبهشت به 300074 و شمار موارد ثابت شده عفونت به 4405688 مورد رسیده است. البته ارقام واقعی احتمالا بسیار بالاتر از این مقدار هستند چرا که کشورها تعریف های گوناگونی را برای موارد مرگ ناشی از کرونا به کار می برند و در گزارش موارد کم شماری دارند.

- مسکو بیش از 60 درصد موارد مرگ ناشی از ویروس کرونا را به علل دیگر نسبت داده است. شهرداری مسکو بیان کرد مرگ های بیش از 60 درصد از بیماران ویروس کرونا در ماه آوریل به علل دیگر نسبت داده شده است، اما با این وجود از شیوه اش برای شمارش درگذشتگان ناشی از بیماری کووید-19 دفاع کرد. روسیه از لحاظ شمار موارد ثابت شده عفونت با ویروس کرونا با 242271 مورد پس از آمریکا واقع شده است، اما با گزارش 2212 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا یکی از پایین ترین میزان های مرگ ومیر ناشی از بیماری را در دنیا دارد.

- پزشکان ایتالیایی رابطه ای میان کووید-19 و یک اختلال التهابی را گزارش می نمایند. پزشکان در ایتالیا نخستین شواهد واضح ار رابطه میان کووید-19 و یک اختلال التهابی وخیم نادر را در بچه ها را گزارش نموده اند که کار این بچه ها را به درمان در بخش مراقبت های ویژه می کشاند. این عارضه نادر که اکنون اختلال التهاب چندسیستمی بچه ها (PIMS) نامیده می گردد، در کشورهای دیگر از جمله آمریکا و انگلیس نیز گزارش شده است. این عارضه التهابی که شبیه نشانگان شوک سمی و بیماری کاوازاکی است می تواند عوارض قلبی مرگباری در بچه ها ایجاد کند.

پزشکان ایتالیایی در بیمارستان پاپ جیووانی بیست و سوم در شهر برگامو در شمال ایتالیا گزارش می دهند در حالیکه در پنج سال گذشته شمار موارد تشخیص داده شده این عارضه در این بیمارستان یک مورد در هر سه ماه بوده است، از هنگام همه گیری کرونا این میزان به 10 مورد در ماه رسیده است.

  • نشانگان جدیدی که ویروس کرونا در بچه ها ایجاد می نماید

- چین آزمایش همه ساکنان شهر ووهان را شروع می نماید. مقامات چین می گویند پس از بروز دوباره مواردی از کووید-19 در شهر ووهان در استان هوبی این کشور که کانون اولیه شیوع این همه گیری کرونا بود، می خواهند همه ساکنان شهر را آزمایش نمایند. شهر ووهان از اوائل ماه مارش شمار معدودی از عفونت کرونا گزارش نموده بود و از اوائل ماه آوریل دیگر موردی از بیماری از آن گزارش نشده بود. اما اخیرا خوشه ای شامل شش مورد بیماری از آن گزارش شد. با وجود شمار کم این موارد اما نگرانی جدید درباره شیوع دوباره کرونا در ووهان وجود دارد.

- هنگ کنگ صدها خانواده را برای ویروس کرونا آزمایش می نماید. مقامات هنگ کنگ می گویند قصد دارند صدها خانواده در این کشور را از لحاظ عفونت با ویروس کرونا غربالگری نمایند. هنگ کنک برای 23 روز متوالی هیچ مورد محلی سرایت ویروس کرونا نداشت، اما اخیر دو مورد کووید-19 در یک زن 66 ساله که سابقه مسافرت نداشت، و نوه پنج ساله اش شناسایی شدند.

- سازمان دنیای بهداشت می گوید ممکن است ویروس کرونا ریشه کن نگردد. سازمان دنیای بهداشت می گوید ویروس کرونا عامل کووید-19 ممکن است هیچ وقت ناپدید نگردد و مانند ویروس ایدز یا اچ آی وی شیوع آندمیک یا محلی پیدا کند. به گفته این سازمان در حال حاضر نمی توان دقیقا پیش بینی کرد تا چه زمانی گردش ویروس در جوامع ادامه پیدا خواهد نمود و خواهان کوشش گسترده دنیای برای مقابله با آن شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 969

به "شمار مرگ های ناشی از کرونا از 300 هزار مورد گذشت، بیش از 60 درصد کم شماری مرگ های ناشی از کرونا در مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مرگ های ناشی از کرونا از 300 هزار مورد گذشت، بیش از 60 درصد کم شماری مرگ های ناشی از کرونا در مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید