عراق، تدابیر ویژه حشد شعبی برای امنیت مراسم اربعین، بسته شدن راه های نفوذ تروریست داعشی

به گزارش سفر به تایلند، حشد شعبی از افزایش بی سابقه آماده باش برای مراسم اربعین حسینی(که امسال به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا فقط با حضور زائران عراقی برگزار می شود) در محورهای خود در استان دیالی خبر داد.

عراق، تدابیر ویژه حشد شعبی برای امنیت مراسم اربعین، بسته شدن راه های نفوذ تروریست داعشی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صادق الحسینی سخنگوی محور دیالی حشد شعبی در گفتگو با پایگاه المعلومه شرح داد چالشهای امنیتی در استان دیالی، حشد شعبی را به افزایش بی سابقه مشارکت خود در طرح زیارت اربعین از طریق 9 محور اصلی سوق داده است، در حالی که در سالهای گذشته مشارکت حشد شعبی از طریق چهار محور اصلی صورت می گرفت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه کرد : پنج هزار رزمنده از هفت لشکر حشد شعبی در طرح آماده باش برای حمایت از زیارت اربعین از طریق کنترل راههای وسیع و به هم پیوسته شرکت می کنند، همچنین باید به استقرار دهها ایست بازرسی برای تامین امنیت زائرانی اشاره کرد که از مناطق دیالی پای پیاده به سمت کربلای معلی برای ادای زیارت اربعین حرکت می کنند.

وی اضافه کرد حشد شعبی یک نیروی ذخیره را در هر محور برای مقابله با هر شرایط اضطراری و حمایت از تشکلات امنیتی در استان دیالی تشکیل داده است و تمام اقدامات هم در هماهنگی مستقیم با فرماندهی عملیات دیالی صورت می گیرد.

حشد شعبی از سالها پیش در طرح حمایت از موکبهای حسینی در زیارت اربعین حاضر می گردد به ویژه با توجه به اینکه هزاران زائر با پای پیاده به سمت کربلای معلی حرکت می کنند.

موفقیت حشد شعبی در دفع رخنه تروریستهای داعشی به دیالی

خبر دیگر اینکه زحام الجبوری فرمانده لشکر نداء دیالی حشد شعبی از موفقیت این نیروها در قطع محور نفوذی خطرناک در شمال شرقی استان خبر داد که تروریستهای داعشی از آن استفاده می کردند.

الجبوری گفت نیروهای حشد شعبی و تشکیلات لشکر پنجم از طریق یک عملیات نظامی در باغات ابودهن در محور شمالی شهرستان المقدادیه(45 کیلومتری شمال شرقی بعقوبه) توانستند محور نفوذی خطرناک تروریستهای داعشی از منطقه ابوشیحه به باغات ابودهن و از آنجا به الزور را قطع کنند، این محور منبع چالش امنیتی در هفته های گذشته بود.

وی از انهدام دهها مخفیگاه و مقر تروریستهای داعشی در این عملیات خبر داد که با تکیه بر اطلاعات دقیق صورت گرفت.

این فرمانده حشد شعبی گفت گروه تروریستی داعش پس از قطع اغلب محورهای نفوذش بین باغات و مناطق کشاورزی در انزوا و محاصره واقع شده است.

وی تاکید کرد حشد شعبی هرگز در برابر داعش مسامحه و کوتاهی نخواهد کرد و هر کجا هسته های جنایتکارش فعال باشند، آنها را تعقیب خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1197

به "عراق، تدابیر ویژه حشد شعبی برای امنیت مراسم اربعین، بسته شدن راه های نفوذ تروریست داعشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، تدابیر ویژه حشد شعبی برای امنیت مراسم اربعین، بسته شدن راه های نفوذ تروریست داعشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید