عربستان: شرط اصلی شرکت در حج، دریافت واکسن کروناست

به گزارش سفر به تایلند، به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، توفیق الربیعه وزیر بهداشت عربستان، امروز (سه شنبه) پذیرش شرکت کنندگان در مراسم حج سال آینده را مشروط به دریافت واکسن کرونا کرد و آن به عنوان شرط اصلی مشارکت در مناسک حج دانست.

عربستان: شرط اصلی شرکت در حج، دریافت واکسن کروناست

او گفت: دریافت واکسن کرونا برای افرادی که قصد شرکت در مراسم حج را دارند، لازم و لازم است، زیرا شرط اصلی مشارکت در مراسم حج آینده دریافت واکسن کروناست.

وزیر بهداشت عربستان بر لزوم تشکیل کمیته تزریق دوز های واکسن کرونا به شرکت کنندگان در مراسم حج و عمره تاکید نمود و گفت: ما باید نیرو های لازم جهت راه اندازی مراکز بهداشت در مکه مکرمه، مشاعر مقدسه و مدینه منوره و همچنین گذرگاه های ورود حجاج برای ادای مناسک حج در سال 2021 را تامین کنیم.

مراسم حج سال جاری با توجه به شیوع بیماری واگیردار کرونا به طور استثنایی برگزار گردید و حدود 10 هزار نفر از حجاج داخل عربستان در آن مشارکت کردند این در حالی است که تقریبا دو میلیون و 500 هزار حاجی از سراسر دنیا در حج سال 1398 در این فریضه الهی حضور داشتند.

پس از شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا و تعطیل شدن آمد و شد میان کشورها، عربستان کهسالانه درآمد زیادی از حج و عمره به دست می آورد با لغو اعمال حج برای مقابله با شیوع اپیدمی کرونا خسارت میلیارد دلاری را متحمل شد که بر اساس گزارش ها این خسارت حدود 12 میلیارد دلار بوده است.

همچنین کاهش فروش نفت برای کشوری همچون عربستان که متکی به درآمد های نفتی است با لغو مراسم حج ضربه جدی به طرح چشم انداز 2030 محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، وارد می گردد که در آن افزایش شمار زائران یکی از راه های کاهش تکیه بر درآمد های نفتی عنوان شده است.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1493

به "عربستان: شرط اصلی شرکت در حج، دریافت واکسن کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان: شرط اصلی شرکت در حج، دریافت واکسن کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید