فراخوان ترامپ برای تظاهرات در واشنگتن

به گزارش سفر به تایلند، دونالدترامپ بازنده انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا که همچنان شکست را نپذیرفته است، در شبکه اجتماعی توئیتر از هواداران خود خواست 17 دی در واشنگتن تظاهرات نمایند.

فراخوان ترامپ برای تظاهرات در واشنگتن

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران مسائل داخلی آمریکا عدم پذیرش شکست از سوی ترامپ در پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را از منظر امنیت ملی تهدید آمیز و خطری برای این کشور دانسته اند.

ترامپ که تمامی راه های حقوقی برای اثبات ادعای تقلب در انتخابات برای تغییر در نتیجه آرا را بسته دید، حال با اتکا به بعضی از گروه های نژادپرست و تندرو که طی 4 سال گذشته تلویحا در وقایع مختلف از آنها حمایت نموده بود، کوشش دارد تا وضع را تا پیش از اول بهمن ماه زمان برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری، هرچه بیشتر بحرانی کند.

ترامپ ساعاتی پیش در یک پیغام توئیتری نوشت: از لحاظ آماری این غیر ممکن است که نتیجه انتخابات 2020 را ببازم، ششم ژانویه (17 دی ماه) در واشنگتن دی.سی اعتراضات بزرگی (برپا کنید)، آنجا باشید و تُند باشید.

به گفته کارشناسان ادامه عدم پذیرش شکست در انتخابات که حتی از لحاظ قانونی مساله نتایج انتخابات 2020 آمریکا سرانجام یافته است، به سوی یک بحران امنیتی پیش می رود، اکنون این فراخوان می تواند شرایط را پیش از برگزاری مراسم تحلیف وخیم ساخته و حتی شرایط به گونه ای پیش رود که امکان برگزاری این مراسم میسر نگردد.

ترامپ : تازه مبارزه را آغاز نموده ایم

ترامپ در پاسخ به پیغام توییتری یک روزنامه نگار تندرو جمهوری خواه که گفته بود در این مقطع، ترامپ باید همه چیز را از حالت محرمانه خارج کند، نوشت: در حال اجرا همین کار هستم. موافقم! ما تازه مبارزه را آغاز نموده ایم!

وی که تمامی مسیرهای حقوقی برای تغییر آرا انتخاباتی را بسته و از سویی دیگر از لحاظ قانونی آن را تایید شده می بیند؛ اکنون دست به دامان گروه های تندرویی همچون پسران مغرور می گردد تا به زعم خود این مبارزه را ادامه دهد.

او که ابتدا حملات کلامی شدیدی را متوجه دیوان عالی ساخت که انتصاب سه قاضی محافظه کار آن را از افتخارات خود برمی شمرد، اکنون از تجمع مردمی حمایت می نماید و با بالگرد خود را به جمع حامیان خود می رساند که از ساعاتی پیش در مقابل ساختمان دیوان عالی آمریکا تجمع نموده اند.

گروه پسران مغرور (proud boys)هواداران پروپاقرص دونالد ترامپ و سیاست مهاجرتی او بوده و از حق تملک و حمل اسلحه در آمریکا دفاع می نمایند و از زمانی که ترامپ به این گروه راست گرا فراخوان آماده باش داد، نام این گروه در رسانه های آمریکا بیش از پیش مطرح شده است.

رئیس سابق سیا: روزهای بسیار خطرناکی در پیش رو است

اکنون این هشدار جان برنان رییس پیشین آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که در 28 آبان ماه، حدود دو هفته پس از انتخابات درباره پافشاری ترامپ مبنی بر تقلب داده بود، رنگ حقیقت به خود می گیرد.

برنان در آن تاریخ به شبکه خبری سی ان ان گفته بود: 60 روز آینده با حضور ترامپ در کاخ سفید، روزهای بسیار خطرناکی است، ترامپ همچنان قصد ربودن انتخابات از بایدن را دارد.

جو بایدن با کسب 302 رای الکترال برنده انتخابات 2020 آمریکا شد و ترامپ نیز با کسب 232 رای الکترال بازنده شد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1356

به "فراخوان ترامپ برای تظاهرات در واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان ترامپ برای تظاهرات در واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید