ممنوعیت ترامپ در فیسبوک تمدید شد

به گزارش سفر به تایلند، تصمیم هیئت نظارت به خوراکی برای قانون گذاران جمهوریخواه و دیگر منتقدان افزایش قدرت فیسبوک و سایر شرکت های فناوری تبدیل خواهد شد.

ممنوعیت ترامپ در فیسبوک تمدید شد

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق پس از تصمیم روز چهارشنبه شورای نظارتِ شبه مستقل شبکه اجتماعی مبنی بر توجیه این شرکت پس از آشوب 6 ژانویه در پایتخت آمریکا، از حضور در فیسبوک محروم خواهد ماند.

تصمیم هیئت نظارت احتمالاً به خوراکی برای قانون گذاران جمهوریخواه و دیگر منتقدان افزایش قدرت فیسبوک و سایر شرکت های فناوری تبدیل خواهد شد.

این تصمیم ضربه ای است به امید ترامپ برای ارسال مجدد پست هایش در فیس بوک یا اینستاگرام و این می تواند یک الگوی گسترده برای نحوه برخورد برخی از بزرگترین پلتفرم های اینترنت نسبت به سخنرانی رهبران و سیاستمداران جهان باشد.

فیسبوک سال گذشته هیئت نظارت خود را چیزی کاملا شبیه دیوان عالی آمریکا برای رسیدگی به درخواست های کاربرانی مانند ترامپ که پست های خود را حذف کرده اند و یا می خواهند سایر تصمیمات حساس یا بحث برانگیز اعتدال را به چالش بکشند، ایجاد کرد. تصمیمات این هیئت مدیره جهانی با 20 عضو لازم الاجرا نیست، اما مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک متعهد شده که به آنچه می گوید عمل کند.

هیئت نظارت گفت، هرچند مناسب نیست که فیسبوک از مجازات های عادی خود در هنگام برخورد با موارد غیرقانونی و اعمال ممنوعیت های نامحدود، متفاوت باشد، گفت که مجازات عادی فیسبوک شامل حذف پست ها، اعمال تعلیق محدود یا غیرفعال کردن دائمی حساب خواهد بود.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1594

به "ممنوعیت ترامپ در فیسبوک تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ترامپ در فیسبوک تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید