نظارت شهرداری های اردبیل بر ساخت وسازهای غیرمجاز مناسب نیست

به گزارش خبرنگاران، بهروز ندایی ظهر جمعه در جلسه آموزشی اعضا کمیسیون ماده 100 شهرداری ها در اردبیل توضیح داد: متاسفانه طبق گزارشات اعلامی مشاهده می گردد که ساخت و سازهای شهری انجام یافته در اردبیل از مسیر اصلی و واقعی خود خارج شده است.

نظارت شهرداری های اردبیل بر ساخت وسازهای غیرمجاز مناسب نیست

وی ادامه داد: در شرایطی که هزار و 400 پروانه ساختمانی در اردبیل صادر شده بیش از هزار و 300 پرونده کمیسیون ماده 100 در شهرداری ها تشکیل شده که در نوع خود جالب است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل توضیح داد: با چشم پوشی از نحوه ساخت و ساز و کمبود نظارت ها بعد از اتمام ساخت بنا، صدور پروانه های بعدی و طی مراحل قانونی به کمیسیون ماده 100 ارجاع شده و در ادامه تصمیم های لازم برای جریمه یا تخریب اتخاذ می گردد.

ندایی با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد ساخت و سازهای اجرا شده در اردبیل خارج از قوانین و عرف شهرداری انجام می گردد، اضافه نمود: تاکنون 275 مورد حکم تخریب برای ساختمان های بنا شده در اردبیل صادر شده است.

وی بر ضرورت انجام آسیب شناسی دقیق در رفع سازی چنین مشکلاتی تاکید نمود و ادامه داد: مسئولان مرتبط باید پاسخگوی این سوال باشند که چرا قبل از اقدام به ساخت و ساز و یا در حین انجام آن با خاطیان برخورد نشده و موارد قانونی گوشزد نمی گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل یادآور شد: در هنگام صدور پروانه و انجام نظارت های لازم در حین ساخت و ساز، علاوه بر توجه به رعایت حقوق شهروندان، نباید مانع از تضییع حقوق عمومی نیز شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نظارت شهرداری های اردبیل بر ساخت وسازهای غیرمجاز مناسب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت شهرداری های اردبیل بر ساخت وسازهای غیرمجاز مناسب نیست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید