نظارت شهرداری های اردبیل بر ساخت وسازهای غیرمجاز مناسب نیست

به گزارش سفر به تایلند، بهروز ندایی ظهر جمعه در جلسه آموزشی اعضا کمیسیون ماده 100 شهرداری ها در اردبیل توضیح داد: متاسفانه طبق گزارشات اعلامی مشاهده می گردد که ساخت و سازهای شهری انجام یافته در اردبیل از مسیر اصلی و واقعی خود خارج شده است.

نظارت شهرداری های اردبیل بر ساخت وسازهای غیرمجاز مناسب نیست

وی ادامه داد: در شرایطی که هزار و 400 پروانه ساختمانی در اردبیل صادر شده بیش از هزار و 300 پرونده کمیسیون ماده 100 در شهرداری ها تشکیل شده که در نوع خود جالب است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل توضیح داد: با چشم پوشی از نحوه ساخت و ساز و کمبود نظارت ها بعد از اتمام ساخت بنا، صدور پروانه های بعدی و طی مراحل قانونی به کمیسیون ماده 100 ارجاع شده و در ادامه تصمیم های لازم برای جریمه یا تخریب اتخاذ می گردد.

ندایی با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد ساخت و سازهای اجرا شده در اردبیل خارج از قوانین و عرف شهرداری انجام می گردد، اضافه نمود: تاکنون 275 مورد حکم تخریب برای ساختمان های بنا شده در اردبیل صادر شده است.

وی بر ضرورت انجام آسیب شناسی دقیق در رفع سازی چنین مشکلاتی تاکید نمود و ادامه داد: مسئولان مرتبط باید پاسخگوی این سوال باشند که چرا قبل از اقدام به ساخت و ساز و یا در حین انجام آن با خاطیان برخورد نشده و موارد قانونی گوشزد نمی گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل یادآور شد: در هنگام صدور پروانه و انجام نظارت های لازم در حین ساخت و ساز، علاوه بر توجه به رعایت حقوق شهروندان، نباید مانع از تضییع حقوق عمومی نیز شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 89

به "نظارت شهرداری های اردبیل بر ساخت وسازهای غیرمجاز مناسب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت شهرداری های اردبیل بر ساخت وسازهای غیرمجاز مناسب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید