نگرانی از هجمه سنگین کرونا و آنفلوآنزا طی ماه های آینده

به گزارش سفر به تایلند، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به شیوع گسترده آنفلوآنزا در کشور طی ماه های آینده ابراز نگرانی کرد.

نگرانی از هجمه سنگین کرونا و آنفلوآنزا طی ماه های آینده

سیما سادات لاری با اشاره به آغاز فصل پاییز و سرد شدن هوا، اظهار کرد: به طور معمول زمان بیماری آنفلوآنزا فرارسیده است و پیش بینی اینکه پاییز و زمستان امسال با همراهی کووید19 به چه صورت خواهد بود پیچیده است اما بر اساس آنچه که در رفتار ویروس های دیگر می بینیم احتمالا نگرانی زیادی برای شیوع گسترده تر بیماری طی ماه های آینده وجود دارد.

وی با اشاره به ماندگاری بیشتر افراد در محیط های بسته، اظهار کرد: پنجره ها بسته هستند و تهویه هوا به خوبی صورت نمی گیرد، تمام این موارد می تواند به شیوع گسترده تر بیماری کمک کند. البته به نظر می رسد تغییر در الگوی رفتاری مردم جهان در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مانند شست وشوی دست ها، استفاده از ماسک، حفط فاصله اجتماعی و... بر پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا هم تاثیر بسزایی بگذارد که تجربه کشورهای نیم کره جنوبی این موضوع را تایید می کند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در صورت تکرار این تجربه در کشورهای شمالی نمی توان به قطعیت نطر داد اما به طور کلی برآورد ما این است که در فصل پاییز و زمستان شاهد هجمه نسبتا سنگین و همزمانی کووید19 و آنفلوآنزا باشیم که این موضوع نشان دهنده اهمیت رعایت نکات بهداشتی طی هفته های آینده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1202

به "نگرانی از هجمه سنگین کرونا و آنفلوآنزا طی ماه های آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از هجمه سنگین کرونا و آنفلوآنزا طی ماه های آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید