هموپرفیوژن یکی از روش های درمان بیماران کرونایی در بابل

به گزارش سفر به تایلند، خبرنگاران/مازندران فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بیماری کرونا 3 مرحله دارد، مرحله اول ویرمی است بیمار با تب، سردرد و دیگرعلائم سرماخوردگی مراجعه می کند تا تحت درمان قرار گیرد.

هموپرفیوژن یکی از روش های درمان بیماران کرونایی در بابل

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل؛ دکتر حمیدی در ادامه اظهار کرد: مرحله دوم مرحله ریوی است که به طور همزمان عوامل التهابی در بدن شروع به فعالیت می کنند که بیمار با تنگی نفس، افزایش تعداد تنفس وضربان قلب وتب مراجعه می کند که این زمان فرصت طلایی برای مداخلات درمانی است که به روش های مختلف از جمله هموپرفیوژن انجام می شود.

وی شرح داد: مرحله سوم مرحله فوق التهابی حاد هست که باز هم درمان های پیشنهادی وجود دارد که درمان به روش های مختلفی انجام می شود.

دکتر معصومه اصغرپور فوق تخصص بیماری های کلیه دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز یادآور شد: در مرحله درگیری شدید ریوی، در کنار درمان های دارویی، هموپرفیوژن با برداشت فاکتورهای التهابی، یکی از روش هایی که به درمان این بیماران کمک می کند، فیلتر هموپرفیوژن به دستگاه دیالیز وصل می شود.

وی ادامه داد: با عبور خون از این فیلتر و برداشت فاکتورهای التهابی تا حدودی به این بیماران کمک می شود.

فوق تخصص بیماری های کلیه دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: این فیلترها به دستگاه دیالیز وصل می شوند و با فیلتر کردن خون بیمار، تا حدودی به بیماران کمک می شود.

دکتر مسعود قاسمی متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز اظهار داشت: با مراجعه بیماران بدحال کرونایی به بخش مراقبت های ویژه به فکر روش هموپرفیوژن افتادیم که این روش در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل انجام شد.

وی اضافه نمود: در بیمارستان یحیی نژاد بابل نیز بیمار 37 ساله پس از 14 روز وصل بودن به دستگاه تنفس مصنوعی از دستگاه جدا شد و در حال حاضر از حال عمومی خوبی برخوردار است.

متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: امیدواریم بتوانیم با این روش جان سایر بیماران بدحال را نیز نجات دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 869

به "هموپرفیوژن یکی از روش های درمان بیماران کرونایی در بابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هموپرفیوژن یکی از روش های درمان بیماران کرونایی در بابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید