وزارت علوم در تعطیلی دانشگاه ها تابع نظر وزارت بهداشت است

به گزارش سفر به تایلند، یک مقام مسوول در وزارت علوم گفت: این وزارتخانه در تعطیل بودن یا نبودن دانشگاه ها تصمیم گیر نیست و تابع تصمیمات تخصصی است که وزارت بهداشت اتخاذ می نماید.

وزارت علوم در تعطیلی دانشگاه ها تابع نظر وزارت بهداشت است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دانش آموزی در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

علیرضا عبداللهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به تایلند، اظهارداشت: وزارت علوم در تعطیل بودن یا نبودن دانشگاه ها تصمیم گیر نیست و تابع تصمیمات تخصصی است که وزارت بهداشت و ستاد مقابله با ویروس کرونا اتخاذ می نمایند.

وی گفت: همچنان که تعطیلی های اخیر هم به دستور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود و وزارت علوم اجرانماینده تصمیم بود.

وی گفت: در تعطیلی اخیر هم به دانشگاه ها اعلام شده بود که هر گونه تعطیلی، تعطیل موقت یا تعویق کلاس های درسی و واحدهای آموزشی منوط به نظر مرجع تخصصی است که همان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است؛ همچنین در شهرها و استان ها هم نظر دانشگاه علوم پزشکی و شورای تامین ملاک است؛ زیرا بر اساس قانون وزارت علوم اختیار تعطیلی ندارد.

فعالیت بخش های ضروری در دانشگاه ها ادامه دارد

وی تاکید نمود: در مدتی که دانشگاه ها تعطیل بوده اند فعالیت بخش های دیگر از جمله آزمایشگاه ها در صورت ضرورت بسته به شرایط برقرار بوده است.

عبداللهی نژاد تصریج کرد: برای مثال اگر دانشجوی دکتری باید با وسایل آزمایشگاهی کار کند تا بتواند بنا به ضرورت از تز خود دفاع کند این دانشجو می توانست مشمول شرایط ضرورت قرار بگیرد و با رعایت موارد بهداشتی در محل حضور پیدا کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 778

به "وزارت علوم در تعطیلی دانشگاه ها تابع نظر وزارت بهداشت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت علوم در تعطیلی دانشگاه ها تابع نظر وزارت بهداشت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید