وزیر اقتصاد: ترویج فرهنگ سهام داری ضرورت بازار سرمایه است

به گزارش سفر به تایلند، تهران (پانا) - وزیر اقتصاد در جلسه معارفه رئیس نو سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تأکید بر تولید محتوا در اتاق های فکر، خواستار ترویج فرهنگ سهام داری و ارتقاء آموزش مردم درباره بازار سرمایه شد.

وزیر اقتصاد: ترویج فرهنگ سهام داری ضرورت بازار سرمایه است

به گزارش شبکه اخبار مالی و دارایی ایران (شادا)، خاندوزی با اشاره به اهمیت تصمیمات هیات مدیره سازمان بورس اضافه کرد: هیات مدیره سازمان بورس یکی از کانون های مهم تصمیم گیری در بازار سرمایه است، چرا که در بزنگاه های بازار و در کوتاهترین زمان باید تصمیمات بهینه بگیرد و این تصمیمات هر چه حرفه ای تر و تخصصی تر بوده و با اخذ مشورت از صاحب نظران بازار سرمایه گرفته گردد، نتایج کم نقص تری را به همراه خواهد داشت.

وزیر اقتصاد عدم وابستگی و سلامت تیم کنونی هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار را نقطه قوت آنها بر شمرد و گفت: این ویژگی ها سبب عدم سوگیری در تصمیمات و ایفای بهتر نقش نظارتی هیات مدیره سازمان می گردد.

خاندوزی تاکید کرد : اعضای هیات مدیره سازمان بورس باید ملاحظات وزارت اقتصاد را در طرح اصلاح قانون بازار سرمایه در مجلس شورای اسلامی لحاظ کنند تا فرآیند تدوین و اجرای این قانون با کمترین مسائل انجام گردد.

به گفته وزیر اقتصاد اعضای هیات مدیره در کنار تدابیری که در مورد بازار سرمایه می اندیشند، باید بدانند نقش آفرینی بازار سرمایه در تشکیل سرمایه مهم است چرا که اگر به تشکیل سرمایه کمک کند تا بازیگران کوچک و بزرگ اقتصاد نیز تأمین مالی خود را انجام دهند، حتماً کارکرد متفاوتی را می توان برای آن متصور شد.

خاندوزی اضافه کرد: متأسفانه بازار سرمایه تا به امروز در بخش تشکیل سرمایه سهم اندکی داشته و آن کمکی که بخش واقعی اقتصاد از بازار سرمایه بهره مند شده، خیلی کمتر از ظرفیت های واقعی این بازار است .

وزیر امور مالی و دارایی با تاکید بر اینکه باید به کمک ساز و کارهایی، هم جذابیت بازار سرمایه را حفظ و هم بهره مندی افرادی که منافع اقتصاد ملی را توأمان تأمین می کنند، تأمین کرد ابراز امیدواری کرد: اهالی بازار سرمایه نوع مواجهه مدیریت نو سازمان بورس را به وضوح احساس و از همین هفته اول در جهت افزایش اعتبار و اعتماد بازار اقدام کنند .

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1820

به "وزیر اقتصاد: ترویج فرهنگ سهام داری ضرورت بازار سرمایه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اقتصاد: ترویج فرهنگ سهام داری ضرورت بازار سرمایه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید