وزیر کار آلمان در صدد قانونی کردن دورکاری است

به گزارش سفر به تایلند، وزیر کار آلمان می خواهد دورکاری را حتی در دوران پساکرونا نیز قانونی سازد.

وزیر کار آلمان در صدد قانونی کردن دورکاری است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش سفر به تایلند، در بحران کرونا بسیاری از شاغلان در خانه های خود به صورت دورکاری، کار نموده اند. هوبرتوس هایل، وزیر کار آلمان در این فکر است که بعد از پشت سر گذاشتن کرونا نیز این امکان به صورت قانونی فراهم باشد.

هوبرتوس هایل در این باره به روزنامه بیلد ام زونتاگ گفت: من روی لایحه ای جدید برای حق کار از خانه می کنم که تا پاییز آن را ارائه خواهم داد.

هایل اضافه نمود: هر کس که می خواهد و محل کارش نیز چنین اجازه ای را به او می دهد، باید بتواند از خانه کار کند؛ حتی وقتی که پاندمی کرونا تمام گردد. او گفت، هر کس باید بتواند یا به طور کامل یا یکی دو روز را از خانه کار کند.

طبق برآوردهای اولیه، در دوره شیوع کرونا در آلمان شمار کارکنانی که دورکاری نموده اند، در تمامی مشاغل از 12 به 25 درصد افزایش یافته است.

هایل تأکید کرد، این قانون باید داوطلبانه و عادلانه و عاری از اجبار کارفرما باشد.

اولاف شولتس، وزیر دارایی آلمان نیز نظر مثبت خود درباره دورکاری را ابراز نموده و به بیلد ام زونتاگ گفته است، تجربه چند هفته گذشته نشان داده که کار از خانه تا چه حد امکان پذیر است.

حمایت از والدین در دوران کرونا

وزیر کار آلمان همچنین گفت، از تمدید پرداخت حقوق به والدینی که به دلیل شیوع کرونا و بسته شدن مهدکودک ها و مدارس مجبور به خانه نشینی شده اند حمایت می نماید. مهلت این پرداخت طبق آیین نامه فعلی در نیمه ماه مه به انتها می رسد.

مطابق این آیین نامه، والدینی که فرزندان زیر 12 سال دارند و به دلیل بسته شدن مهدها و مدارس مجبور به ماندن در خانه شده اند، می توانند 67 درصد حقوق خود را از دولت دریافت نمایند. سقف این حقوق 2016 یورو در ماه و مدت آن نیز شش هفته است.

مقررات قرنطینه در دوران کرونا

وزیر کار آلمان تأکید کرد، کسانی که با یک بیمار کرونایی در تماس قرار گرفته و مجبور به قرنطینه دوهفته ای خود شده اند، باید همچنان بتوانند حقوق ماهیانه خود را دریافت نمایند.

هوبرتوس هایل گفت، در شیوع کرونا کسانی که کوچک ترین علامتی از یک بیماری را دارند یا در تماس با یک بیمار مبتلا قرار گرفته اند باید در خانه بمانند. او هشدار داد: اگر با این دقت عمل نکنیم، با موج دوم کرونا روبرو خواهیم شد.

وزیر دارایی آلمان نیز به روزنامه بیلد ام زونتاگ گفت:برای این که بتوانیم به صورت مؤثر جلوی شیوع بیش تر کرونا را بگیریم افراد مشکوک به کرونا باید به دقت مقررات قرنطینه را رعایت نمایند. از آن جا که دولت خود خواهان چنین قرنطینه ای است این افراد نباید خود را تحت هیچ گونه فشار اجتماعی یا اقتصادی حس نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 901

به "وزیر کار آلمان در صدد قانونی کردن دورکاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کار آلمان در صدد قانونی کردن دورکاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید