چرا برخی مردم کرونا را جدی نمی گیرند؟

به گزارش سفر به تایلند، یک روانشناس بااشاره به انبوه اطلاعات متفاوت و متناقض درباره کرونا در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، گفت: این موضوع از یک سو باعث می شود که برخی مردم دچار استرس شده و از طرفی باعث می شود که برخی از مردم هم اصلا این موضوع را جدی نگیرند.

چرا برخی مردم کرونا را جدی نمی گیرند؟

به گزارش سفر به تایلند، ابوطالبسعادتی در پاسخ به اینکه چرا برخی از مردم کرونارا جدی نمی گیرند، گفت: این مضوع دلایل مختلفی دارد که یک بخش آن به اطلاع رسانی های متفاوت، متناقض و گاها دوگانه و چندگانه برمی شود که شاید لازم است موسسات معتبری مانند وزارت بهداشت، علوم و... منابع مطمئنی را به مردم ارائه کرده و در قبال اطلاعاتی که به مردم ارائه می دهند، پاسخگو هم باشند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید اطلاعات شان را از منابع معتبر دریافت کنند توصیه کرد که از اطلاعات شبکه های اجتماعی و اخباری که به صورت سینه به سینه می شود و اعتبار منبع آن مشخص نیست، استفاده نکنند.

سعادتی تاکید کرد که اطلاعات متفاوتی از سوی رسانه های اجتماعی و حتی رسانه های داخلی و خارجی منتشر می شود که از یک سو باعث می شود که برخی مردم دچار استرس شده و به مراقبت های وسواس گونه روی بیاوورند و از طرفی باعث می شود که برخی از مردم هم اصلا این موضوع را جدی نگیرند.

سعادتی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، تاکید کرد: طبق مطالعات انجام شده، حدود 50 درصد افراد هنوز بیماری کرونا را جدی نگرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 818

به "چرا برخی مردم کرونا را جدی نمی گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا برخی مردم کرونا را جدی نمی گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید