کمیسر عالی حقوق بشر خواستار رفع تحریم ها علیه ایران شد

به گزارش سفر به تایلند، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار ارزیابی مجدد در مورد تحریم های اعمال شده بر کشورهایی مانند ایران شد که با ویروس کرونا روبرو هستند.

کمیسر عالی حقوق بشر خواستار رفع تحریم ها علیه ایران شد

به گزارش سفر به تایلند، میشل باچلت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه خود با تأکید بر اینکه در این برهه حساس، تحریم ها مانعی بر دسترسی به سلامت است، اظهار کرد: تحریم های وضع شده علیه بخش های اقتصاد کشورها باید برای رعایت سلامت عمومی جهان و برای حمایت از حقوق و زندگی میلیون ها نفر در این کشورها کاهش یافته یا معلق شوند.

میشل باچلت در بیانیه خود افزوده که در ایران تحریمها باعث شده که دسترسی به داروهای اساسی، تجهیزات پزشکی از جمله ماسک و تجهیزات حمایتی برای کادر درمان تاثیر بگذارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: معافیت های بشردوستانه علیه تحریم ها باید تاثیر گسترده و عملی بر ارائه تجهیزات اساسی پزشکی داشته باشند و کشورها از این دسترسی ها نباید محروم باشند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در سرانجام بیانیه خود آورده است: هیچ کشوری نمی تواند با شیوع این بیماری به تنهائی مقابله کند. ما باید با همبستگی، همکاری و مراقبت عمل کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 852

به "کمیسر عالی حقوق بشر خواستار رفع تحریم ها علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسر عالی حقوق بشر خواستار رفع تحریم ها علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید