استفاده از ایمپلنت های نوین برای سالمندان فاقد دندان

به گزارش سفر به تایلند، امین معتمدی، با بیان اینکه جمعیت ایران به سمت سالمندی پیش می رود، گفت: جمعیت افراد بی دندان در حال افزایش است، در همین راستا افراد برای بهبود کیفیت زندگی، روابط اجتماعی و شغلی خواستار دندان هایی سالم، زیبا و محکم هستند.

استفاده از ایمپلنت های نوین برای سالمندان فاقد دندان

وی ضمن تاکید بر اهمیت سلامتی افراد، گفت: افراد در سنین بالا تمایل دارند از لحاظ زیبایی و عملکردی دندان هایی شبیه دندان های ابتدایی خود داشته باشند، همچنین بتوانند سلامت خود را مجددا به دست بیاورند.

معتمدی با اشاره به اینکه عوارض نداشتن دندان در فرم کلی و زیبایی صورت اثرگذار است، گفت: برگرداندن بافت ها و زیبایی صورت در عین گذاشتن دندان ها، پروسه درمان را پیچیده می نماید درواقع گذاشتن ایمپلنت ها و انجام انواع پیوندها معمولا به زمان زیادی احتیاج دارند.

وی با بیان اینکه بیماری های مختلفی باعث کاهش قدرت ترمیمی دندان ها می گردد، گفت: معمولا افراد در سنین بالا دچار بیمارهایی همچون پوکی استخوان و دیابت می شوند و در این راستا از داروهای مختلفی استفاده می نمایند یا حتی هنگامی که از زمان بی دندانی فرد مدت زیادی گذشته باشد ابعاد استخوان فک فرد کوتاه یا باریک می گردد از این رو بهره گیری از تکنولوژی منحصر به فرد ایمپلنت ها یاری می نماید تا این روش درمانی نتایج قابل قبولی را برای همه افراد به ویژه سالمندان به ارمغان آورد.

معتمدی توضیح داد: از حدود دو سال گذشته با یاری علمی یک شرکت اروپایی، تکنیکی به نام پروآرچ در اروپا برای بیماران کاملا بی دندان طراحی و ابداع گردیده است که مجموعه ای ترکیبی از درمان های مختلف بوده و با توجه به شرایط و احتیاجهای هر بیمار شخصی سازی می گردد.

وی با اشاره به مزیت های دیگر روش پروآرچ، گفت: با شناخت بهتر بیولوژی ترمیم استخوان ها و بافت ها، به صورت هوشمندانه توانستیم پروسه درمانی پیچیده را به این صورت پیاده سازی کنیم که پس از طی کردن چند جلسه تشخیصی که با روش های آنالوگ و سنتی یا به صورت کاملا دیجیتال (سی تی اسکن های مخصوص دندانپزشکی و اسکن سه بعدی داخل دهان و صورت) انجام می گردد، نرم افزارهای مخصوص ضمن ترکیب اسکن صورت، داخل دهان و استخوان، نحوه درمان فرد را طراحی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه درمان های متداول ایمپلنت معمولا بین 2 ماه تا یکسال و نیم طول می کشد، مطرح نمود: در روش پروآرچ برگشت زیبایی بیمار و حذف بیماری های عفونی در یک روز انجام می گیرد و بیمار از همان روز می تواند زیبایی خود را پیدا کند و توانایی صحبت کردن و غذاخوردن را نیز داشته باشد. همچنین پس از دوره زمانی معین گردیده دندان های دائمی برای بیمار ساخته می گردد و ذکر این نکته لازم است که در طول این دوران بیمار اصلا بدون دندان نیست.

معتمدی در پاسخ به سئوال که آیا چنین روش درمانی با درد همراه است یا خیر، شرح داد: در راه چاره درمانی پروارچ درد یک ملاک معین نماینده نیست اما تکنیک های جراحی منحصر به فرد در این روش کمترین آسیب را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

وی گفت: در این روش درمانی دندان ها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که هر زمان فرد دچار مشکل یا بیماری لثه گردد، بدون آسیب به دندان ها به راحتی توسط متخصص برداشتن و یا گذاشتن مجدد است بنابراین درمان بیماری های لثه یا تعمیر اشکالات مکانیکالی که روی قطعات دندان به وجود می آید به سادگی قابل برطرف کردن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 دی 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 43

به "استفاده از ایمپلنت های نوین برای سالمندان فاقد دندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ایمپلنت های نوین برای سالمندان فاقد دندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید