فرهنگ و هنر

دانشگاه فردوسی مجری آزمون های بین المللی زبان فرانسه شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، با امضای تفاهم نامه میان کالج دانشگاه به نمایندگی از دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز بین المللی مطالعات آموزشی زبان فرانسه (CIEP)، کالج دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان مرکز برگزاری آزمون های بین المللی TCF فرانسه...

12 آذر 1398

برگزاری همایش آپارتاید علمی؛ صلح، عدالت و امنیت جهانی در تهران

به گزارش خبرنگاران، مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه همایشی تحت عنوان آپارتاید علمی؛ صلح، عدالت و امنیت جهانی 19 آبان ماه در تهران برگزار می کند.

12 آذر 1398

استان های رکورددار سل ، هزینه های بالای سل مقاوم به درمان

رئیس اداره کنترل سل و جذام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن ارائه آمار بروز سل در ایران، گفت: درمان عادی بیماری سل برای هر فرد 500 هزارتومان و درمان بابت هر نفر بیمار دارای سل مقاوم به درمان، حدود 100 تا 250 میلیون تومان هزینه دارد.

11 آذر 1398

10 بازیگر معروفی که هیچ گاه در فیلمی بد نبوده اند

خبرنگاران: ماهیت اشتراکی و همکاری فیلمسازی همزمان یکی از بزرگترین مزیت های آن و سخت ترین مانع آن نیز هست، زیرا اگر بازیگر و کارگردان فیلم به طور کامل و درست با هم هماهنگ نباشند، ممکن است نتیجه کار آن ها چیزی باشد که هیچ یک انتظارش را نداشته اند. از این...

9 آذر 1398

ایران چقدر برای خارجی ها خوشمزه است؟

تعداد کمی از گردشگران خارجی خوراک های ایرانی را می شناسند اما بسیاری از فعالان گردشگری و حتی افرادی که تجربه زندگی در خارج از کشور را دارند، معتقدند کباب، کشک بادمجان و میرزاقاسمی از جمله خوراک های محبوب باب میل خارجی ها هستند.

9 آذر 1398

ویلیام ترور نویسنده ایرلندی درگذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگرام، ویلیام ترور نویسنده ایرلندی که برای رمان ها و داستان های کوتاهی که در طول 50 سال کار حرفه ای خلق کرده بود شناخته و تحسین می شد، درگذشت. انتشارات پنگوئن رندوم هاوس خبر درگذشت این نویسنده را اعلام کرد.

8 آذر 1398

شب خانه موزه های تهران در شب های بخارا

همزمان با هفته تهران، شب های بخارا نیز شبِ هفته خود را به خانه موزه های تهران اختصاص داد تا ضرورت پرداختِ دوباره کارکرد خانه موزه های تهران را آنالیز کند.

23 آبان 1398

احیای شریان های تاریخی یک شهر

عاطفه علیان- اصفهان- خبرنگار:مادی در گویش عامیانه اصفهانی به جوی بزرگ و مجرای آبی گفته می شود که از رودخانه کوچک تر و از نهر بزرگ تر است و برای مصارف زراعی و کشاورزی و یا تامین آب شرب اهالی شهر به کار گرفته می شده است.

23 آبان 1398

ترامپ تصویری جنجالی از بایدن و پسرش منتشر کرد

دونالد ترامپ با هدف تایید اظهارات خود درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش، عکسی از آن ها را در کنار رئیس هیئت مدیره شرکت گاز اوکراین منتشر کرد.

15 آبان 1398

دزدیدن ذخیره فندق از خلافکارها، قهرمان هایی که قهرمان نیستند

خبرنگاران - گروه هنر: انیمیشنی که به نام عملیات آجیلی معروف شده، در واقع به معنی سرقت فندق و در عین حال به معنی خل و چل هم است. هر دو منظور را می توان از اسم The Nut Job برداشت کرد. دو نامی که در عین حال برازنده داستان این انیمیشن است: رفتاری غیرمعقول برای سرقت...

12 آبان 1398

نقد و بررسی هستی توسط عبدالکریم رشیدیان و غلامحسین معتمدی

کتاب هستی با ترجمه سپیده حبیب، نهم مهر طی نشستی با حضور عبدالکریم رشیدیان و غلامحسین معتمدی، معرفی و بررسی می شود.

12 آبان 1398

دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب فراخوان داد

فراخوان و ضوابط شرکت در دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب با شش محور موضوعی منتشر شد.

11 آبان 1398

کشف عمارتی بزرگ از دوره سلجوقی و ایلخانی در ملارد

کاوش تپه خاتونلر روستای مهردشت ملارد به کشف بقایای معماری باارزشی از یک بنای بزرگ از دوره سلجوقی و ایلخانی منجر شد.

10 آبان 1398

پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند، آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟

با معرفی سری میت 30 هوآوی بدون برنامه های گوگل، اولین تاثیر تحریم های آمریکا بر روی محصولات این شرکت نمایان شد.

3 آبان 1398

فمنیستی ترین روستای دنیا!

استان قزوین دارای 824 روستا است که بعضی از آن ها دهیاری ندارند؛ یکی از این روستاها، ملیک است که با نام های بانوان شهره شد.

3 آبان 1398

وزارت سکوت! ، خبری از تحول در میراث فرهنگی و گردشگری نیست

نخستین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پس از انتخاب به عنوان اولین وزیر این وزارتخانه فعلا سکوت اختیار نموده است.

3 آبان 1398

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل منصوب شد

در مراسمی با حضور مدیران اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل، صغری فرشی به عنوان سرپرست معاونت گردشگری این اداره کل معرفی گردید.

30 مهر 1398

یک چهارم فضاهای آموزشی استان احتیاج به استانداردسازی دارند

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: یک چهارم فضاهای آموزشی استان احتیاج به استاندارد سازی دارند.

29 مهر 1398

چرایی انتقال و تغییر پایتخت های جهان

اندونزی در تلاش است تا طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، پایتخت خود را از جاکارتای پرترافیک به جزیره بورنئو منتقل کند اما قطعا تنها کشوری نیست که قصد جابه جایی پایتخت خود را دارد.

25 مهر 1398

فرصتی طلایی در بازار گردشگری

اخیرا محمد حسن اسدی، مدیر کل دفتر تسهیلات و تامین منابع سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: برای سرمایه گذاران در این عرصه تسهیلات بانکی در نظر گرفته ایم که طبق آن سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرارداد و تفاهم نامه ای با صندوق...

25 مهر 1398
تعداد: (72)