ادبیات

بهترین ورزشگاه های فوتبال دنیا

فوتبال با ارتش چند صدمیلیونی طرفدارانش، بدون شک محبوب ترین ورزش کره خاکی محسوب می گردد. فوتبال محدودیت آب و هوایی و زمانی نمی شناسد و در هر شرایطی می توان برگزاری حساس ترین مسابقه ها را انتظار داشت. فوتبال به طور ویژه ای با صنعت گردشگری گره خورده، و بسیاری...

28 اسفند 1398

کارنمای کتاب های جدید کانون پرورش فکری بچه ها به زبان انگلیسی منتشر شد

خبرنگاران: کارنمای (کاتالوگ) کتاب های جدید کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، هم زمان با برگزاری شصت و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت 2014 به زبان انگلیسی منتشر شد.

24 اسفند 1398

پنجمین دوره کتابت دیوان اشعار امام خمینی (ره) در استان مرکزی

هم زمان با چهارمین روز ایام الله دهه فجر جمعی از هنرمندان خوشنویس استان مرکزی به کتابت اشعار دیوان امام خمینی(ره) پرداختند.

17 اسفند 1398

مکان های دیدنی شادگان Shadegan

شهرستان شادگان، یکی از شهرستانهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است. این شهرستان با شهرستانهای آبادان، خرمشهر، ماهشهر و اهواز هم مرز است. مرکز این شهرستان، شهر شادگان است. جنوب این شهرستان به خلیج فارس راه دارد.شهرستان شادگان 58 کیلومتر مرز دریایی...

6 اسفند 1398

دراویش عهد قاجار

برخی از آن ها نیمه برهنه و با سر بی کلاه در ویرانه ها می گردند؛ گروهی دیگر هستند که در پوشاک جاه و جلال می بینند، آن ها خود را اهل آزاد می نامند.

25 بهمن 1398

دوازدهمین کنفرانس بین المللی زبان اردو در کراچی برگزار گردید

کنفرانس بین المللی زبان اردو با حضور میهمانانی از کشورهای مختلف دنیا در شهر کراچی پاکستان برگزار گردید.

27 دی 1398

دانشگاه فردوسی مجری آزمون های بین المللی زبان فرانسه شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، با امضای تفاهم نامه میان کالج دانشگاه به نمایندگی از دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز بین المللی مطالعات آموزشی زبان فرانسه (CIEP)، کالج دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان مرکز برگزاری آزمون های بین المللی TCF فرانسه...

12 آذر 1398

برگزاری همایش آپارتاید علمی؛ صلح، عدالت و امنیت جهانی در تهران

به گزارش خبرنگاران، مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه همایشی تحت عنوان آپارتاید علمی؛ صلح، عدالت و امنیت جهانی 19 آبان ماه در تهران برگزار می کند.

12 آذر 1398

استان های رکورددار سل ، هزینه های بالای سل مقاوم به درمان

رئیس اداره کنترل سل و جذام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن ارائه آمار بروز سل در ایران، گفت: درمان عادی بیماری سل برای هر فرد 500 هزارتومان و درمان بابت هر نفر بیمار دارای سل مقاوم به درمان، حدود 100 تا 250 میلیون تومان هزینه دارد.

11 آذر 1398

ویلیام ترور نویسنده ایرلندی درگذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگرام، ویلیام ترور نویسنده ایرلندی که برای رمان ها و داستان های کوتاهی که در طول 50 سال کار حرفه ای خلق کرده بود شناخته و تحسین می شد، درگذشت. انتشارات پنگوئن رندوم هاوس خبر درگذشت این نویسنده را اعلام کرد.

8 آذر 1398

شب خانه موزه های تهران در شب های بخارا

همزمان با هفته تهران، شب های بخارا نیز شبِ هفته خود را به خانه موزه های تهران اختصاص داد تا ضرورت پرداختِ دوباره کارکرد خانه موزه های تهران را آنالیز کند.

23 آبان 1398

دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب فراخوان داد

فراخوان و ضوابط شرکت در دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب با شش محور موضوعی منتشر شد.

11 آبان 1398

در سفر به روسیه این کارها را انجام ندهید!

باورهای خرافی از جمله باورهایی هستند که در کشورهای گوناگون به صورت های مختلف دیده می شوند. گاهی اوقات این باورها برای افراد چنان مهم هستند که نادیده دریافت آن ها از طرف مخاطب ممکن است، باعث ناراحتی شدید و حتی قطع ارتباط با آن ها گردد. شما در برخورد با...

21 مهر 1398

چگونه فرزندمان را به روضه سید الشهدا (ع) ببریم؟

والدین می خواهند در ماه محرم فرزندانشان را با مکتب حسینی آشنا نمایند، اما برای شرکت در مجالس باید ملاحظاتی در نظر گرفت.

17 مهر 1398

لزوم ترجمه آثار بزرگان اسلام برای پیشرفت طب اسلامی

خبرنگاران: رئیس موسسه مطالعات اسلامی مک گیل کانادا گفت: برای پیشرفت طب اسلامی باید متون عربی بزرگانی چون ابن سینا به فارسی ترجمه شود.

24 شهریور 1398

پیشنهادی تازه برای نجات بنایی ارزشمند

بنابر درخواست تازه مدیر اداره کل موزه ها و اموال منقول تاریخی، قرار شد تا خانه احمد شاملو حفظ گردد تا آیندگان بتوانند از این شاعر بزرگ درس ها فرا گیرند. این خبر در بخش حفظ خانه شاملو جای دارد.

21 شهریور 1398

معروف ترین چهره هایی که 90 سال را رد نموده اند!

خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: اگر چه هالیوود جای ستاره های جوان و زیباست، اما بعضی از ستاره ها هستند که با وجود سن بالا هنوز هم در هالیوود فعال اند. از نظر آنها سن تنها یک عدد است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ستاره مورد علاقه تان یا آنها که...

11 مرداد 1398

جمعی از شعرا، اهالی فرهنگ و ادب با رهبر انقلاب دیدار کردند

جمعی از اهالی فرهنگ، شعر و ادب فارسی در شب ولادت حضرت امام حسن مجتبی کریم اهل بیت علیه السلام افطار را میهمان رهبر انقلاب بودند.

2 مرداد 1398

هوش مصنوعی گوگل برای سلفی های شما شعر می سراید

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، شعر سروده شده به صورت محو بر روی تصویر سلفی کاربر و چهره وی نمایش داده می گردد تا وی در صورت تمایل از آن استفاده کند.

26 تیر 1398