صنایع دستی

ثبت ملی و تعیین حریم 122 اثر میراث فرهنگی استان فارس در سال 98

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: سال گذشته 122 اثر میراث فرهنگی استان در فهرست آثار ملی کشور ثبت و مشخص حریم شده است.

9 خرداد 1399

تشکیل 45 انجمن میراث فرهنگی روستایی در قوچان

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قوچان از تشکیل 45 انجمن میراث فرهنگی روستایی در این شهرستان خبرداد.

29 اردیبهشت 1399

سیاه چادر ایل سنگسری سمنان ثبت ملی شد

فنون بافت و برپایی گوت (سیاه چادر اختصاصی ایل سنگسری) و کوچ ایل سنگسری به عنوان 2 اثر ناملموس شهرستان مهدیشهر ثبت ملی شد.

16 اردیبهشت 1399

مهلت تامین اجتماعی به کارفرمایان ، پرداخت حق بیمه 10 رسته شغلی زیان دیده از کرونا به تعویق افتاد

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی از مهلت این سازمان به کارفرمایان برای دریافت لیست و حق بیمه 10 رسته فعالیت شغلی زیان دیده از کرونا و تعویق آن اطلاع داد.

16 اردیبهشت 1399

مسابقه طراحی محصولات صنایع دستی در خراسان شمالی برگزار می گردد

علی عابدی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به انتشار فراخوان مسابقه طراحی محصولات صنایع دستی در خراسان شمالی گفت: آثار باید از مواد اولیه برگشت پذیر به طبیعت ساخته شده و دارای خلاقیت و نوآوری باشند تا کارکرد این محصولات در دکوراسیون مدرن معاصر ارتقاء...

28 فروردین 1399

مستندسازی بلندترین طاق طبیعی دنیا درحال انجام است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، سامان توفیق سرپرست هیأت بررسی و مستندسازی باستان شناسی غار- دژ اسپهبَد خورشید شهرستان سوادکوه مازندران با اشاره به اهمیت محور دوآب -خطیر کوه از منظر تاریخی ، فرهنگی و طبیعی گفت:...

25 فروردین 1399

پلمب 20 منزل غیرمجاز اسکان مسافر در استان گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از شناسایی و پلمب 20 منزل غیرمجاز اسکان مسافر در سطح استان اطلاع داد.

11 فروردین 1399

رونمایی از لگوی نهایی کرمانشاه 2020 و تیزر سریال نون خ 2

خبرنگاران/کرمانشاه در مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، از لگوی نهایی رویداد بین المللی گردشگری روستایی کرمانشاه 2020 و تیزر سریال نون. خ با حضور وزیر میراث فرهنگی و استاندار کرمانشاه رونمایی شد.

8 فروردین 1399

صدور 4 مجوز سفره خانه سنتی و 2 رستوان بین راهی در استان سمنان

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تأمین منابع استان سمنان گفت: چهار مجوز سفره خانه سنتی در امسال در این استان صادر شده است.

5 فروردین 1399

اصفهان ثبت جهانی اش را جشن می گیرد

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تا یک ماه دیگر جشن ثبت شهر اصفهان به عنوان شهر صنایع دستی دنیا برگزار می گردد. این عنوان باید به خوبی برای اصفهان استفاده گردد و به عنوان یک پیرامتن در دستور کار قرار گیرد تا برند درست کنیم.

28 اسفند 1398

پنجمین دوره کتابت دیوان اشعار امام خمینی (ره) در استان مرکزی

هم زمان با چهارمین روز ایام الله دهه فجر جمعی از هنرمندان خوشنویس استان مرکزی به کتابت اشعار دیوان امام خمینی(ره) پرداختند.

17 اسفند 1398

شمارش معکوس تا شروع رویداد جهانی گردشگری در ایران

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری یک ماه دیگر به میزبانیِ ایران از 400 راهنمای داخلی و خارجی در حالی برگزار می گردد که به زعم مقامات و فعالان گردشگری کشورمان، این رویداد چالشی مهم برای این صنعت تلقی می گردد، چراکه کیفیت خدمات در ایران را به بوته نقد و...

11 اسفند 1398

صدور بیش از 1700 کارت شناسایی صنایع دستی در کرمانشاه

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از صدور بیش از 1700 فقره کارت شناسایی صنایع دستی در این استان اطلاع داد.

8 اسفند 1398

چهارمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی برگزار گردید

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از آمادگی کمیته های 13گانه این ستاد برای نوروز 99 اطلاع داد.

7 اسفند 1398

غذاهای بومی استان سمنان در جشنواره گردشگری سفره ایرانی برگزیده شد

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: غذاهای بومی محلی استان در رویداد گردشگری سفره ایرانی در مشهد برگزیده شد.

3 اسفند 1398

هر توریست خارجی در ایران چقدر هزینه می نماید؟

معاون گردشگری کشور گفت: گردشگران خارجی که در سه ونیم سال گذشته به ایران سفر کردند، هر یک 1500 دلار هزینه کرد داشتند که درآمدی برابر با 24 میلیارد دلار عاید کشورمان شده است.

30 بهمن 1398

ارائه تسهیلات با بهره بانکی پائین برای توسعه مناطق نمونه گردشگری استان فارس

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس گفت: سال جاری اعتبارات مربوط به تجهیز زیرساخت های مناطق نمونه گردشگری کاهش یافته ولی در مناطقی که دارای پیشرفت فیزیکی خوبی باشند دولت تسهیلاتی با بهره بانکی پایین در این زمینه ارائه می نماید.

29 بهمن 1398

تکاپوی گرم و شاد نمایشگاه گردشگری در سرمای تهران

خبرنگاران/کرمان علی رغم سرمای هوای تهران، فعالان گردشگری و صنایع دستی استان های کشور با نمایش آداب و رسوم و جاذبه های گردشگری منطقه خود، گرما و رونق خاصی به سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی داده اند.

28 بهمن 1398

سفر به کهک؛ روایت یک ماجراجویی متفاوت ، غارهایی که قابلیت گردشگری و طبیعت گردی دارند

استان مرکزی بخشی از فلات مرکزی ایران بین رشته کوه البرز و زاگرس و در مجاورت کویر مرکزی است که حدود 75 درصد وسعتش را کوهستان تشکیل داده و به واسطه آن غارهای دیدنی و استثنایی را در آغوش خود گرفته که سفر به هرکدام از آن ها فصلی از ماجراجویی و تجربه ای متفاوت...

19 بهمن 1398

پیشنهاد مونسان برای رونق گردشگری خراسان جنوبی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست هم اندیشی با فعالان گردشگری خراسان جنوبی، برنامه ها و پیشنهاداتی را برای برطرف مسائل حوزه گردشگری این استان ارائه داد.

14 بهمن 1398
تعداد: (44)