با شناخت این عوامل نیروی کار ماهر استخدام کنید

به گزارش سفر به تایلند، استخدام نیروی کار ماهر ، ضروری ترین گام برای رسیدن به بهره وری

در چند سال اخیر، بازار نیروی کار و منابع انسانی دستخوش تغییرات زیادی بوده است. حالا شرکت ها به منظور استخدام فزونین استعدادها باید مدام فرایند های استخدامی خود را مورد بازنگری قرار دهند و در رقابت با سایر شرکت ها، فزونی خود را ثابت کنند. در گزارش سال 2015 لینکدین، 53 درصد از کارآفرینان مهم ترین مانع استخدامی پیش روی خود را رقابت با شرکت های دیگر ذکر کرده اند. به ویژه اگر شرکتی بخواهد نیروهایی استخدام کند که مهارت هایی انحصاری و کمیاب دارند، باید به داوطلبان دورنمای مطلوبی از آینده شغلی شان نشان دهد. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

با شناخت این عوامل نیروی کار ماهر استخدام کنید

در ادامه مطلب، ابتدا 5 نقطه ضعف اصلی شرکت ها را در فرایند های استخدامی شان مطرح می کنیم که طبق گزارش LinkedIn Global Trends در سال 2016، ویژگی هایی هستند که نیروهای مستعد را از همکاری با سازمان ها کاملاً منصرف می کنند:

خط مشی آن ها مشخص نیست: شرکت ها باید از تبلیغات کور اجتناب کنند، با داوطلبان اشتغال شفاف باشند و به آن ها کمک کنند دید روشنی از فرهنگ سازمانی به دست بیاورند.

مشخص نمی کنند که از یک سمت شغلی چه انتظاراتی دارند: توصیف کلی، مبهم و عمومی یک شغل به هیچ کس کمکی نمی کند. اگر می خواهید بهترین افراد را استخدام کنید، باید به داوطلبان نشان دهید که شرکت شما چه فرصت هایی برای آن ها فراهم می کند و دقیقاً از آن ها چه انتظاراتی دارد.

تا مدت ها پس از دریافت فرم های استخدامی، با کارجویان تماس نمی گیرند: در کنار سایر مشغله های روزمره، منتظر شدن برای دریافت نتیجه مصاحبه واقعاً طاقت فرسا است. تا حد ممکن فرایندهای اداری زمان بر را حذف یا مختصر کنید. برای حفظ اعتبار شرکت، چه در نظر مشتریان و چه در نظر کارجویان، باید در اسرع وقت به درخواست های دریافتی پاسخ دهید.

فرصتی برای اظهار نظر در مورد حقوق و دستمزد نمی گذارند: کارجویان می دانند که فرایند استخدام، بهترین زمان و شاید تنها فرصتی است که می توانند حقوق درخواستی خود را به کارفرما پیشنهاد بدهند یا با او کنار بیایند. اگر شرکت نتواند نگرانی آن ها را برطرف کند یا بیش ازحد بر موضع خود پافشاری کند، تمایل کارجویان بااستعداد را به خود از دست می دهد.

گفتگوهای بی خاتمه طی فرایند استخدام: متأسفانه گاهی یک فرایند استخدام، بجای اینکه بتواند به ابهامات کارجویان پاسخی بدهد، علامت سؤال های بیشتری در فکر آن ها به وجود می آورد. بهتر است در مصاحبه های استخدامی از هر سؤال بی جا یا گفتگوهای بی دلیل پرهیز شود.

اگر می خواهید کارجویان مستعدتری به شرکت خود جذب کنید، باید راهی برای رسیدگی به این پنج مشکل بیابید. از طرف دیگر، لینکدین در همین گزارش خود، چهار نقطه قوت شرکت ها را طی فرایند استخدام به توضیح زیر اعلام کرده است:

پیشرفت شغلی

هیچ کس تمایل ندارد وارد شغلی شود که ده سال او را در یک نقطه نگه می دارد. به گفته انجمن مدیریت منابع انسانی SHRM، چهل درصد از نیروی کار جوان (و 50 درصد از کل نیروهای انسانی) انتظار دارند بعد از 2 سال ارتقاء شغلی داشته باشند. اگر می خواهید نیروهای مناسبی به شرکت خود جذب کنید، باید برنامه های آینده و فرایند پیشرفت کارمندان را برای آن ها توضیح دهید.

انتظارات و حجم کار

کارجویان انتظار ندارند شغل تازه برای آن ها راحت و بی دردسر باشد؛ ولی مسلماً می خواهند بدانند که شرکت از آن ها چه می خواهد. برای اینکه در رقابت استخدام با سایر شرکت ها پیروز باشید، نباید هیچ ابهامی در فکر کارجویان باقی بگذارید. برای آن ها دقیقاً مشخص کنید که حجم کارشان چقدر است و از آن ها چه انتظاری دارید.

اهمیت جایگاه شغلی

شما باید به یاد داشته باشید که یک نیروی مستعد کاری در هر شرکتی می تواند توانایی های خود را آشکار کند. اگر می خواهید سازمان خود را متفاوت و برتر نشان دهید، باید به کارجویان نشان دهید که چرا جایگاه شغلی آن ها برایتان از اهمیت خاصی برخوردار است. خوب یا بد، آن ها می خواهند به لزوم کار خود در شرکت شما پی ببرند.

دیدگاه کارمندان باسابقه شرکت

درست است که کارجویان می خواهند توصیف و ساختار شغلی خود را از شما بشنوند؛ ولی مسلماً شواهد عملی برایشان باارزش تر خواهد بود. در صورت امکان این فرصت را در اختیار کارجویان قرار دهید که با کارمندان فعلیتان در تماس باشند، اگر سؤالی دارند بپرسند و نظر آن ها را در مورد شرکت شما بشنوند. به این ترتیب آن ها ارتباط بهتری با موقعیت شغلی خود پیدا می کنند.

فرایند استخدام، یک خیابان دوطرفه است. این فرآیند باید برای مسئولین استخدامی شما ساده و بهینه باشد؛ ولی درعین حال اگر این فرایند برای کارجویان به تجربه ای ناخوشایند بدل شود، به ضرر خودتان تمام می شود. سازمان هایی در رقابت جذب نیروهای برتر پیروز خواهند بود که شفاف و روشن عمل کنند و با فراهم کردن تجربه ای مناسب در فکر کارجویان، اعتبار برند خود را تقویت کنند.

منبع: الی گشت
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1945

به "با شناخت این عوامل نیروی کار ماهر استخدام کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با شناخت این عوامل نیروی کار ماهر استخدام کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید