بنزین دزدی را گزارش دهید

به گزارش سفر به تایلند، پس از سهمیه بندی بنزین و بازگشت مجدد کارت سوخت، ماجرای کهنه بنزین دزدی یا به عبارت بهتر معاملات بنزینی آغاز شده است و بعضا مشاهده می کنیم در برخی پمپ بنزین ها اپراتورها با در دست داشتن تعداد زیادی کارت سوخت سودجویی می کنند.

بنزین دزدی را گزارش دهید

به گزارش سفر به تایلند دو نرخی شدن قیمت بنزین این امکان را برای برخی افراد به وجود آورد تا از طریق فروش سهمیه خود سودجویی کنند، بدین ترتیب که فرد کارت سوخت خود را به جایگاه دار به قیمت پایین تر از 3000 تومان می فروشد و اپراتور نیز با کمی سود به همان قیمت مصوب یعنی هر لیتر 3000 تومان، سوخت را به متقاضی می دهد.

در یک حساب سرانگشتی اگر فرض کنیم اپراتور در هر سوخت گیری که به طور میاگین 30 لیتر است 15 هزار تومان سود کند و در طول روز برای 20 نفر نیز این کار را انجام دهد، حداقل در یک روز 450 هزار تومان سود خواهد کرد.

دولت برای مقابله با این مساله اقداماتی را همچون پیمایش میزان مصرف تاکسی ها و خودرو های حمل بار که سهمیه بیشتری دارند انجام داده است، اما بعضا باز هم دیده می شود که این کار در برخی جایگاه های سوخت رواج دارد.

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، در این رابطه به ایسنا گفت: در بازرسی هایی که به صورت دوره ای از جایگاه های سوخت انجام می شود این موضوع نیز مورد توجه قرار می گیرد و اگر موردی مشاهده شود قطعا با آن برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه افراد نیز می توانند این مساله را با سامانه 09627 در میان بگذارند، اظهار کرد: اگر در این زمینه افراد دچار مشکل شدند و اپراتور ها کارت جایگاه را در اختیار آن ها قرار ندادند می توانند شکایت خود را به این سامانه اعلام کنند و مطمئن باشند که شکایت آن ها قطعا پیگیری خواهد شد.

کاهی با تاکید بر اینکه جایگاه ها موظف هستند کارت سوخت جایگاه را در اختیار افرادی که قصد دارند به صورت آزاد بنزین بزنند قرار دهند، گفت: روی عملکرد اپراتور ها نیز نظارت ویژه وجود دارد، اما با این حال افراد نیز می توانند هرگونه تخلف در پمپ بنزین ها را گزارش دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1009

به "بنزین دزدی را گزارش دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنزین دزدی را گزارش دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید