تشریح سازوکار تیم ملی ب فوتسال با سرمربی مستقل و مدیر فنی مشترک

به گزارش سفر به تایلند، حسین شمس در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره طرح کمیته فنی و توسعه فوتسال برای تشکیل تیم ملی ب فوتسال گفت: بیشتر بازیکنان تیم ملی بزرگسالان بالای 26 سال سن دارند. از سوی دیگر بازیکنانی که رده سنی جوانان را پشت سر می گذارند، بدون تیم می مانند و عملا نفرات با استعداد بین 20 تا 26 سال سرگردان هستند. سه سال پیش تیم زیر 20 سال ایران قهرمان آسیا شد. بسیاری از بازیکنان آن تیم جزو بهترین های قاره انتخاب شدند ولی این نفرات توانمند، روی زمین مانده اند.

تشریح سازوکار تیم ملی ب فوتسال با سرمربی مستقل و مدیر فنی مشترک

بازیکنان جوان دارند نابود می شوند

وی اضافه کرد: به عنوان مثال توحید لطفی در کشور مالزی و محمد طاهری در کشور قرقیزستان بازی می نماید. بازیکنان ما بین رده سنی 20 تا 26 سال مانده اند و دارند نابود می گردد. به همین خاطر مقرر شد تیم ملی ب را بین رده سنی 20 و 26 سال تشکیل بدهیم. برای این تیم دنبال سرمربی هم هستیم و به زودی سرمربی را معرفی می کنیم.

سرمربی تیم ب زیر نظر سرمربی تیم اصلی نیست!

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال در پاسخ به این سئوال که آیا سرمربی تیم ب زیر نظر سرمربی تیم اصلی ملی فعالیت می نماید؟ اعلام نمود: خیر؛ سرمربی تیم ب زیر نظر کسی کار نمی نماید و مستقل است. برای این تیم بازی هایی را هم در نظر گرفته ایم. حتی در تورنمنت هایی که برای تیم اصلی جذاب نیست، می توانیم با همین تیم ب شرکت کنیم. به این ترتیب یک تیم آماده پشت تیم اصلی و بزرگسالان خواهیم داشت.

12 - 13 گزینه مدنظر داریم

شمس درباره گزینه های کمیته فوتسال و ملاک انتخاب سرمربی برای این تیم توضیح داد: ما نزدیک به 12، 13 گزینه برای تیم ب مدنظر داریم. ملاکهایمان برای انتخاب سرمربی سطح تحصیلات، درجه مدرک مربیگری، سابقه بازی در تیم های ملی، سابقه کار در باشگاه ها و مسائلی از این دست است. در واقع ملاک ما کاملا کمیتی است یعنی کسانی که مدرک دکترا یا فوق لیسانس یا مدرک سطح سه فوتسال را دارند در اولویت هستند.

یک مدیر فنی برای هماهنگی سه تیم انتخاب می کنیم

باتوجه به شرایط تیم ب سرمربی این تیم با سرمربی تیم ملی اصلی و تیم جوانان چطور هماهنگ می گردد؟ شمس در پاسخ به این سئوال اظهار کرد: قصد داریم یک مدیر فنی انتخاب کنیم که بالای سر هر سه تیم ملی الف، تیم ملی ب و تیم جوانان باشد تا برنامه ها و مسائل آنها را هماهنگ کند. باید فردی انتخاب گردد که مورد وثوق تمام تیم ها باشد. اگر این برنامه را اجرایی کنیم، تحول بسیار بزرگی در فوتسال ایران ایجاد می گردد. شاید بالای هزار بازیکن بین 20 تا 26 سال در ایران داشته باشیم که نظارتی روی آنها نیست. بیش از 100 بازیکن در همین رده سنی شاید در خارج از ایران مشغول به بازی هستند!

موازی کاری نمی گردد؛ اولویت با تیم اصلی است

وی همچنین در مورد احتمال موازی کاری سرمربی تیم ملی الف و تیم ب گفت: موازی کاری پیش نمی آید. برنامه ها توسط مدیر فنی هماهنگ می گردد. اولویت با تیم اصلی است و نمی گذاریم تداخل و یا دلخوری ایجاد گردد. در انتخاب مدیر فنی هم سلیقه ها دخیل نیست و گزینه مدنظر بر اساس واقعیت ها و توانمندی هایش انتخاب خواهد شد.

جام جهانی سه ماه عقب می افتد

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال در بخش دیگری از گفتگویش با خبرنگاران به تعویق مسابقات جام ملت های آسیا هم اشاره نمود و اضافه کرد: با این تعویق، تیم ملی ایران هم فرصت بیشتری برای آماده سازی خواهد داشت. فکر می کنم لیگ برتر ایران هم بعد از جام ملت ها برگزار گردد که در این صورت آقای ناظم الشریعه می تواند بدون دغدغه تیم ملی را آماده کند. از سوی دیگر محتمل است جام جهانی هم سه ماه به عقب برود و مسابقات در ماه دسامبر برگزار گردد.

فینالیست شدن مس و گیتی پسند از اول معین بود

شمس در پاسخ به سئوالی مبنی بر ارزیابی اش از لیگ برتر فوتسال و صحبت های فرهاد فخیم کاپیتان تیم مس که گفته بود چیزی از این لیگ درنیامد گفت: تعداد زیادی از بازیکنان ایران به لیگ های خارجی رفتند. از اول لیگ همه پیش بینی می کردند مس و گیتی پسند به فینال بروند. البته نباید از تیم های خوبی مثل سن ایچ ساوه و فرش آرا مشهد غافل شویم. آنها بسیار توانمند ظاهر شدند و عملکرد قابل قبولی داشتند.

فوتسال احتیاج به کمیته انضباطی مستقل دارد

عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال در سرانجام صحبت هایش به برخی از حواشی لیگ اشاره نمود و خاطرنشان ساخت: ما در کمیته انضباطی ضعف هایی داریم. ضروری است که فوتسال برای خودش کمیته انضباطی مستقل داشته باشد. سال ها است که داد می زنیم کمیته انضباطی فوتسال را جدا کنید. به عنوان مثال آرایی که برای بازی شهروند ساری با ستارگان ورامین (برگزاری بازی در زمین بی طرف) صادر شد عادلانه و فوتسالی نبود. تیمی که ترک زمین می نماید، باید یک یا دو رده به لیگ های پایین تر سقوط کند. شاید از سال بعد هر تیمی که عقب بیافتد اقدام به ترک زمین کند. اگر در بازی مس سونگون با شاهین کرمانشاه که شاهین اقدام به ترک زمین کرد، رای قاطعانه و سقوط تیم کرمانشاهی صادر می شد دیگر شاهد این اتفاقات در لیگ نبودیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 813

به "تشریح سازوکار تیم ملی ب فوتسال با سرمربی مستقل و مدیر فنی مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح سازوکار تیم ملی ب فوتسال با سرمربی مستقل و مدیر فنی مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید