تصاویر، استقبال گسترده مردمی از ورود ارتش سوریه به تل تمر در حسکه

ارتش سوریه پس از ورود به شهر الطبقه در استان رقه، امروز در میان استقبال گسترده مردمی، وارد شهرک تل تمر در استان حسکه شد.

تصاویر، استقبال گسترده مردمی از ورود ارتش سوریه به تل تمر در حسکه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری سوریه از ورود نیروهای ارتش این کشور به شهرک تل تمر واقع در شمال شرق این کشور خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه در حالی وارد این شهرک شدند که با استقبال گسترده ساکنان این منطقه روبرو شدند.

استقبال از ارتش سوریه

این شهرک در شمال غرب الحسکه قرار گرفته است و نیروهای ارتش سوریه با ورود به آن، خود را به 20 کیلومتری مرزهای ترکیه رسانده اند.

خبرنگار خبرگزاری اسپوتنیک از این منطقه گزارش داد که یک کاروان نظامی بزرگ متشکل از افسران و نیروهای هنگ پنجم نیروهای مرزبانی ارتش سوریه وارد این شهرک شدند.

استقبال از ارتش سوریه

این کاروان، بامداد امروز دوشنبه از مرکز این هنگ که در شهر حسکه قرار گرفته است، به سمت مناطق شمالی این استان حرکت کردند و خود را به تل تمر رساندند.

به گزارش اسپوتنیک، ساکنان تل تمر با شادی و سر دادن شعارهای ملی سوریه، از این نیروها استقبال کردند.

استقبال از ارتش سوریه

بنا بر این گزارش، استقرار نیروهای ارتش سوریه از تل تمر و شهرهای الدرباسیه و رأس العین در شمال حسکه آغاز می شود و هدف از این اقدام، مقابله با تجاوزات ترکیه است.

منابع نزدیک به یگان های مدافع خلق کُرد که در شهر قامشلی واقع در حسکه حضور دارند، به اسپوتنیک بیان نمودند که با دولت سوریه به توافق رسیده اند.

استقبال از ارتش سوریه

بر اساس این توافق، مقرر شده است که بار دیگر، نیروهای مدافع خلق در تمامی مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه، با نیروهای سوری هماهنگ باشند.

به گفته این منابع، طی روزهای گذشته، چندین نشست بین دولت سوریه و کُردها در دمشق و قامشلی برگزار گشت. پس از این نشست ها، یک نشست دیگر بین کُردها و یک هیئت روس در پایگاه حمیمیم روسیه در سوریه برگزار گشت.

این نشست یکشنبه (روز گذشته) چند ساعت به طول انجامید و به توافق اولیه برای هماهنگی کامل بین نیروهای سوری و کُرد منجر شد. این توافق، مقدمه ای برای تسلط کامل دولت سوریه بر مناطق تحت کنترل کُردهاست.

ورود ارتش سوریه به شهر و فرودگاه الطبقه

این در حالی است که یک گروه از نیروهای ارتش سوریه بامداد امروز دوشنبه وارد شهر الطبقه و سپس وارد فرودگاه نظامی این شهر شدند.

این فرودگاه و شهر که در جنوب استان رقه قرار گرفته است، تاکنون تحت کنترل شبه نظامیان کُرد قرار داشت.

یک منبع میدانی نیز شامگاه گذشته بیان نمود که یک یگان از نیروهای ارتش سوریه به سمت شهر عین العرب واقع در مرزهای سوریه و ترکیه حرکت کردند.

نیروهای سوری قصد دارند کنترل این شهر را از نیروهای کُرد پس بگیرند و پرچم این کشور را در آن به اهتزاز درآورند.

نیروهای نظامی ترکیه و تروریست های موسوم به ارتش آزاد سوریه از روز چهارشنبه (17 مهر ماه) عملیات خود را در شمال و شمال شرق سوریه آغاز کردند و همچنان به تجاوز خود ادامه می دهند.

عملیات ترکیه به بهانه پاکسازی مناطق شمالی و شمال شرقی سوری از حضور شبه نظامیان کُردی است که آنان را تروریستی می نامد.

وزارت خارجه سوریه هم طی روزهای گذشته، عملیات ترکیه را حکوم و از آن تحت عنوان اشغالگری یاد کرده است. این نهاد سوری تأکید کرد که با این تجاوز مقابله خواهد کرد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 4 آذر 1398 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 467

به "تصاویر، استقبال گسترده مردمی از ورود ارتش سوریه به تل تمر در حسکه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، استقبال گسترده مردمی از ورود ارتش سوریه به تل تمر در حسکه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید