اجرای بیش از 83 هزار هکتار کشت قراردادی در خوزستان

به گزارش سفر به تایلند، خبرگزاری خبرنگاران-کشت قراردادی در بیش از 83 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی خوزستان اجرا شده است .

اجرای بیش از 83 هزار هکتار کشت قراردادی در خوزستان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مرکز خوزستان ، مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به تحقق 79 درصدی کشاورزی قراردادی در خوزستان گفت: تا به امروز در سطح 66 هزار و 558 هکتار گندم آبی با 3 هزار و 577 کشاورز در 19 شهرستان قرارداد منعقد شده است.

سید عبدالرضا احمدی در جلسه ستاد بیمه کشاورزی استان اظهار کرد: 50 درصد کشت قراردادی کشور در استان خوزستان صورت گرفته و در این راستا 28 هزار و 549 تن انواع کود های ازته، فسفاته و پتاسه توزیع شده است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته کل کود فسفات توزیع شده حدود 6 هزار و 600 تن بود که این میزان امسال به 22 هزار تن رسیده است.

احمدی شرح داد: همچنین 3 هزار و 500 تن کود پتاسه در سال گذشته توزیع شد که امسال به بالای 14 هزار تن رسیده و نشان دهنده نقش مهم کشاورزی قراردادی است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ادامه داد: در قالب کلزای آبی نیز تا به امروز 5 هزار و 170هکتار به صورت کشت قراردادی انجام و تسهیلات جهت کود، سم و بذر در اختیار کشاورزان قرار داده شده است.

وی همچنین به کشت تازه آفتابگردان در استان اشاره و بیان کرد: تا به امروز 500 هکتار کشت قراردادی گیاه افتابگردان با رقم اصلاح شده شمس صورت گرفته است.

احمدی به کشت قراردادی بیش از 11هزار هکتاری چغندرقند اشاره کرد و گفت: 90 درصد کشت قراردادی محصولات تحت پوشش بیمه قرار گرفته که کمترین سطح بیمه مربوط به چغندرقند است که همواره با خسارت کمتری روبرو بوده است.

وی به طرح جهش تولید دیم در سطح 42 هزار هکتار برای انواع محصولات شامل گندم، جو، کلزا و علوفه اشاره کرد و اضافه کرد: نزدیک به 39 هزار هکتار آن تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با تاکید بر اینکه خوزستان بالاترین پوشش بیمه در کشور را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: 90 درصد سطح کشت شده در استان بیمه شده است.

بیشتر بخوانید : پرداخت حق بیمه کشت قراردادی در خوزستان پس از ثبت در سیفا

احمدی شرح داد: در کشاورزی قراردادی بیمه از سوی دولت پرداخت و در جهش تولید به ازای هر هکتار 25 هزار تومان از طریق ستاد اجرایی فرمان امام پول به حساب صندوق بیمه واریز می شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1939

به "اجرای بیش از 83 هزار هکتار کشت قراردادی در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای بیش از 83 هزار هکتار کشت قراردادی در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید