به کارگیری 7 هزار سرباز معلم

به گزارش سفر به تایلند، تهران (پانا) - رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش از به کارگیری 7 هزار سرباز معلم در مدارس اطلاع داد و گفت این معلمان به مدت دو سال در مدارس منطقه ها محروم تدریس خواهند کرد.

به کارگیری 7 هزار سرباز معلم

به گزارش صداوسیما، ناصر سلیمان زاده گفت: معلمان بازنشسته سال جاری 14 ساعت در هفته می توانند تدریس داشته باشند، بعلاوه معلمانی که مدرک تحصیلی بالای کارشناسی دارند و در آستانه بازنشستگی هستند می توانند تا 35 سال خدمت نمایند.

وی از به کارگیری 20 هزار معلم خرید خدماتی در مدارس اطلاع داد و اضافه نمود: این معلمان به صورت آزاد تدریس می نمایند و آموزش و پرورش هیچ تعهدی برای استخدام آن ها ندارد.

سلیمان زاده تأکید کرد: این افراد می توانند در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند و در صورت پذیرش به تعداد سال های تدریس از سن ورود آن ها به آموزش و پروش کسر گردد.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش گفت: 95 هزار معلم در آستانه بازنشستگی هستند و می توانند سال جاری بازنشسته شوند که برای جبران این معلمان از اضافه کاری معلمان رسمی و سربازمعلمان و معلمان خرید خدماتی استفاده خواهیم کرد.

وی به افزایش دانش آموزان در سال های آینده اشاره نمود و اضافه نمود: تعداد دانش آموزان در سال 1404 به 17 میلیون نفر می رسد و بعد از آن با سیر نزولی به 12 میلیون خواهد رسید و 5 میلیون کاهش خواهیم داشت.

سلیمان زاده یادآور شد: به علت نوساناتی که هر ساله در تعداد دانش آموز داریم نمی توانیم همه کمبود معلم را با استخدام معلمان رسمی جبران کنیم در آن صورت با کاهش تعداد دانش آموزان معلمان مازاد خواهیم داشت.

وی به استخدام معلمان مدارس غیر دولتی اشاره نمود و اضافه نمود: آموزش و پرورش هیچ برنامه ای برای استخدام این معلمان ندارد مگر این که مجلس با مصوبه ای آموزش و پرورش را متعهد به استخدام این معلمان کند.

سلیمان زاده گفت: آموزش و پرورش هم اکنون تنها از دو طریق آزمون سراسری دانشگاه ها و آزمون های استخدامی معلم جذب می نماید و روش دیگری برای استخدام معلم ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1836

به "به کارگیری 7 هزار سرباز معلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به کارگیری 7 هزار سرباز معلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید