بیشترین افزایش بودجه 98 در سازمان میراث رخ داده

به گزارش سفر به تایلند، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از افزایش قابل توجه بودجه این سازمان در سال آینده اطلاع داد و گفت: شاید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نخستین دستگاه در دولت باشد که بیشترین افزایش بودجه را برای سال 98 داشته است.

بیشترین افزایش بودجه 98 در سازمان میراث رخ داده

علی اصغر مونسان در گفت وگو با سفر به تایلند رقم این بودجه و درصد افزایش آن را مشخص نکرد و اعلام آن را به وقت آنالیز لایحه بودجه 98 در مجلس موکول کرد و اضافه نمود: خوشبختانه در دولت چنین افزایشی را برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قائل شده اند، اما اجازه دهید این بودجه در مجلس آنالیز و نهایی گردد، آن وقت خودتان می شنوید.

او در پاسخ به این پرسش که آیا سهم این سازمان از محل هایی چون عوارض خروجی در بودجه 98 افزایش پیدا نموده است؟ اظهار کرد: اجازه دهید سازمان برنامه و بودجه کار خود را انجام دهد. ما نمی توانیم مشخص کنیم افزایش سهم بودجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کدام محل باشد.

افزایش بودجه پیشنهادی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای سال 98 درحالی اجرا شده که مجلس اخیرا تبدیل این سازمان به وزارتخانه را با شرط نداشتن بار مالی اضافی تصویب نموده است.

از سوی دیگر اسحاق جهانگیری ـ معاون اول رییس جمهور ـ به تازگی اظهارنظری مبنی بر این داشته که آمریکا به دنبال این است که نفت ایران فروخته نگردد. ما هم بودجه 98 را به گونه ای تنظیم کردیم که سهم درآمدهای نفتی خیلی بیشتر از 25 درصد نباشد.

او دقیقا اشاره ننموده که دولت برای تغییر این وضعیت به دنبال افزایش درآمد از گردشگری یا صنایع دستی است که بارها روی آن ها تاکید داشته، اما این مطلب را گفته: آمریکا دنبال این است که حمل و نقل کالا به ایران انجام نگردد، اما ایران کشوری نیست که محاصره گردد. ایران مرزهای دریایی طولانی دارد، از طریق ریل از چین تا اروپا اتصال دارد و مرزهای زمینی زیادی دارد و این کشور را نمی گردد تحریم کرد.

اینک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که بنا بر اعتراض رؤسای آن جزو دستگاه های کم بودجه در دولت بوده، با پیشنهاد افزایش بودجه در سال 98 روبرو شده که شاید علت آن با وضعی که معاون اول رییس جمهور از تحمیل تحریم آمریکا بر اقتصاد کشور تشریح نموده است، بی ارتباط نباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 103

به "بیشترین افزایش بودجه 98 در سازمان میراث رخ داده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین افزایش بودجه 98 در سازمان میراث رخ داده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید