اخبار اقتصادی

از بین بردن سلول های سرطان مغز با نانودارو امکان پذیر می گردد؟

نتایج یافته های پروژه ای به نام TargetGBM در اتحادیه اروپا، فراوری یک نانوذره پلیمری هدفمند، قابل نفوذ به مغز و پایدار برای انتقال ژن سیستمیک به گلیوبلاستوما بوده است.

29 دی 1400

از سیر تا پیاز شرایط و قیمت حمل خودرو با قطار را این جا بخوانید

در ایران جاهای زیادی هست که می گردد با قطار به آنها رسید، پا را روی پا می اندازی و خودت را به تکان های قطار می سپاری و چند ساعت بعد در مقصدی. وقتی راه دور باشد اهمیت سفر با قطار بیشتر خودش را نشان می دهد و رانندگی طولانی خسته ات می نماید. ولی وقتی به مقصد...

28 دی 1400

طراحی سایت: سایت های معتبر رزرو اقامتگاه در کیش

فروکش کردن موج آخر بیماری کرونا و دو سال پیاپی خانه نشینی، رونق دوباره ای به گردشگری می بخشد و گشت و گذارها از سر گرفته می گردد. به خصوص مسافرت به منطقه ها بکر و مجذوب نماینده کشور که می تواند شرایط بهتری را برای ادامه روزمرگی ها و زندگی در شهرهای بزرگ...

25 دی 1400

بهادری جهرمی: فرهنگ اولویت دولت در کنار اقتصاد است

سخنگوی دولت گفت: طرح پاییزه کتاب یک نمونه خوب از کوشش برای عدالت فرهنگی و حرکت به سمت غنی سازی فرهنگ است.

19 دی 1400

ارائه توضیحاتی درباره تعریف بافت فرسوده و تاریخی و آخرین شرایط پرونده گذر آقا نجفی

ایسنا/ براساس اخبار واصله، ارائه توضیحاتی درباره تعریف بافت فرسوده و تاریخی و آخرین شرایط پرونده گذر آقا نجفی صورت گرفت.

14 دی 1400

گمرک در بروجرد ایجاد گردد

خبرنگاران/لرستان معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: گمرک در بروجرد ایجاد گردد.

11 دی 1400

نشست های معاون دیپلماسی اقتصادی با شرکت های پتروشیمی و دارویی کشور

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در نشست هایی با شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی و همچنین تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی، آمادگی این وزارتخانه را برای رفع مسائل این شرکت ها به ویژه در زمینه صادرات گفت.

9 دی 1400

حذف بی صدای قیمت گذار خودرو!

در جریان حواشی اخیر در خصوص افزایش خودرو، حذف دوباره شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو قابل توجه است، آن هم در شرایطی که اعضای شورا از این تصمیم بی خبر بوده و حتی می گویند ابلاغ رسمی در این رابطه به آن ها نشده است.

7 دی 1400

افزایش ازدواج در اصفهان

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان از افزایش 7 درصدی ازدواج در استان خبر داد.

5 دی 1400

آخرین اظهارنظر معاون سیاسی وزارت خارجه درباره مذاکرات وین

تهران (پانا) - معاون سیاسی وزیر امور خارجه درباره دیدارهای خود با سفرای کشورهای منطقه و حوزه مدیترانه نوشت موفقیت مذاکراتی که در 8 آذر آغاز می شود در گرو اراده جدی و آمادگی عملی طرف مقابل برای لغو تحریم هاست.

5 دی 1400

200 مرکز علمی کاربردی طی 5 سال واگذار یا تعطیل شدند

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی از واگذاری و تعطیلی 200 مرکز در 5 سال اخیر خبر داد و گفت: با یک بررسی و غربالگری تعداد مدرسان خود را به 25 هزار نفر رساندیم.

3 دی 1400

ضرغامی: دوران روش های بی خاصیت تمام شد

سیدعزت الله ضرغامی شاخص های جدیدی را برای ارزیابی مدیران وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشخص کرد و گفت: دوران روش های محافظه کارانه، استاتیک و بی خاصیت تمام شده است.

2 دی 1400

باید آرامش بر بورس حاکم شود

به گزارش خبرنگاران، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به وضع شاخص بازار بورس در روزهای اخیر گفت: ادامه نوسانات بورس در زندگی مردم تاثیر می گذارد، لذا باید تدبیری اندیشید تا آرامش بر این بازار حاکم شود و مردم و سرمایه گذاران...

18 آذر 1400

ترکیب نو هیات امنائ بنیاد سینمایی فارابی بزرگترین گام برای تحول اساسی درسینمای ایران

ترکیب تازه هیات امنائ بنیاد سینمایی فارابی قطعا بزرگترین گام برای تحول اساسی درسینمای ایران است .

13 آذر 1400

حکمرانی در آموزش عالی مبحثی پایه ای برای برنامه هفتم توسعه

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای گفت: بحث حکمرانی در آموزش عالی و توسعه پایدار می تواند مباحث پایه ای و نظری خوبی برای برنامه هفتم و آموزش عالی کشور باشد.

10 آذر 1400

تور استانبول: استانبول؛ کسادی کمرشکن حمّالی

باربران استانبول قبل از بیدار شدن شهر با بارهایی از لباس و پارچه، آرام آرام در خیابان های خالی حرکت می نمایند و بخش مهمی از کار و کاسبی در این شهر را به کول می کشند.

5 آذر 1400

معین تکلیف ارز 4200 تومانی در کمیسیون برنامه

به گزارش خبرنگاران، محمد مهدی مفتح در شرح جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه گفت: این جلسه با حضور فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت ارائه گزارش درباره اقدامات این وزارتخانه در حوزه های مختلف تشکیل شد و نمایندگان به طرح نظرات خود درباره خودرو، معین...

4 آذر 1400

رشد 9 هزار واحدی شاخص بورس ، تاثیر مثبت شیمیایی ها در شاخص

به گزارش خبرنگاران، شاخص کل بورس امروز در آخرین روز معاملاتی هفته اول آّبان با 9500 هزار واحد مثبت و 0.69 درصد رشد در محدوده یک میلیون و 393 هزار واحد نهاده شد.

2 آذر 1400

1410 شرکت دانش بنیان برای برطرف احتیاج صنایع در فراوری تجهیزات پیشرفته فعالیت می نمایند

یکی از مهم ترین احتیاج های صنایع کشور، تجهیزات پیشرفته و ماشین آلات صنعتی است، احتیاجی که شرکت های دانش بنیان با دانش و نواوری سازندگان داخلی تامینش می نمایند.

1 آذر 1400

صحنه رنگارنگ موسیقی اقوام ایران گسترده می گردد

تهران (پانا) - در پهنه گسترده ایران زمین، فرهنگ ها و هنرهایی نهفته است که هر یک گویای گنجی ارزنده و ارزشمند در میراث فرهنگی کشورمان است.

21 آبان 1400
تعداد: (483)