تابلوی نقاشی ای که صاحبش را میلیونر کرد!

به گزارش سفر به تایلند، خبرنگاران: طرحی که به وسیله یک مرد در یک حراجی به قیمت ناچیزی خریداری شده است، در حقیقت به یکی از نقاشان چیره دست تاریخ تعلق دارد.

تابلوی نقاشی ای که صاحبش را میلیونر کرد!

نقاشی میلیونی از هنرمندان زیادی در دنیا سعی در خلق صحنه ای زیبا و متفاوت در بوم های نقاشی دارندنقاشی های میلیونی این هنرمندان هزاران فلسفه و مفهموم نهفته است نقاشی های میلیونی جالب و فرق دارد نقاشی میلیونی عددی اپالک که تا زمان مرگش به 222 عدد رسید نقاش میلیونی برای افرادی سرشناس هستند نقاشی میلیونی را در مزایده ای خاص میتوان دید.

نیویورک تایمز گزارش داد، در سال 2016، مردی دو اثر را در یک حراجی واقع در ماساچوست خریداری کرد؛ یک گردنبند تقلبی یشمی در ازای یک دلار و یک طراحی کوچک از مریم مقدس (س) و مسیح (ع) را در ازای 30 دلار.

او این طراحی را در خانه اش نگهداری می کرد و روزی به یکی از دوستانش که مهمان او شده بوده نشان داد. دوستش معتقد بود با این که اصالت این نقاشی معین نیست اما چیزی درباره این نقاشی باعث ایجاد حس کنجکاوی می شد.

این ماه، گروهی از کارشناسان موزه بریتانیا اعلام کردند این اثر هنری که مریم مقدس، مسیح و گل بر روی نیمکت پوشیده از چمن نام دارد، در حقیقت یکی از طراحی های کشف نشده آلبرشت دورر، هنرمند مشهور آلمانی متولد سال 1471 است.

کارشناسان هنری معتقدند، مرد مالک این طراحی که هنوز هویت او ناشناس به جای مانده است، یکی از حیرت انگیزترین اکتشافات آثار هنری رنسانس در چند سال اخیر را انجام داده است. به گفته کارشناسان ممکن است ارزش این طراحی به ده ها میلیون دلار برسد.

اما ماجرای تایید اصالت این طراحی چیست؟ این اکتشاف به لطف دیدار اتفاقی مالک طراحی و یک دلال آثار هنری صورت گرفت. این دو همدیگر را در یک کتاب فروشی دیدار کردند و درباره طراحی که گمان می رود به آلبرشت دورر، تعلق داشته باشد چراکه حروف الف. د که در پایین آن نقش بسته است، با یکدیگر صحبت کردند. دلال آثار هنری با توجه به نادر بودن آثار دورر در ابتدا احتمال تعلق داشتن این نقاشی به این هنرمند را رد کرد، اما وقتی مالک طراحی عکس این اثر هنری را برای دلال ارسال کرد او متوجه شد که این طراحی یا باید یک شاهکار باشد و یا بی نقص ترین اثر جعلی که تا به امروز دیده است.

صاحب این تابلوی 30 دلاری، میلیونر شد

در نهایت با پیگیری های طولانی مدت دلال هنری، پس از دو سال با توجه به نوع کاغذ، نحوه طراحی و حالت مریم مقدس معین شد این نقاشی نمی تواند جعلی باشد.

گمان می رود این طراحی در سال 1503 خلق شده باشد.

با این حال تمام کارشناسان به اتفاق موافق نیستند که این اثر به وسیله شخص دورر خلق شده باشد. برای مثال فریتز کورنی، محقق موسسه تاریخ هنر دانشگاه وین معتقد است که این طراحی به وسیله یکی از هنرآموزان دورر خلق شده است که در این صورت ارزش آن به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

با این حال، فارغ از این که این نقاشی به وسیله چه کسی خلق شده است، این طراحی از آلمان به دست یک خانواده اشراف زاده رسیده و در موزه لوور و مجموعه های خصوصی حضور داشته و در نهایت از حراجی ماساچوست سردرآورده است.

در حال حاضر این طراحی در یک گالری واقع در لندن نگهداری می گردد و ماه آینده در یکی از گالری های نیویورک به نمایش گذاشته خواهد شد.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: رکنا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1918

به "تابلوی نقاشی ای که صاحبش را میلیونر کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابلوی نقاشی ای که صاحبش را میلیونر کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید