تورم کره جنوبی در حال صفر شدن!

به گزارش سفر به تایلند، نرخ تورم کره جنوبی به 0.1 درصد رسید.

تورم کره جنوبی در حال صفر شدن!

به گزارش خبرنگاران به نقل از تریدینگ اکونومیکس،با تداوم فرایند نزولی نرخ تورم در کره جنوبی، در دوازده ماه منتهی به آوریل نرخ تورم به سطح 0.1 درصدی رسید تا کمترین نرخ تورم این کشور از اکتبر سال قبل تا به امروز به ثبت برسد.

در بین بخش های مختلف تورم مواد غذایی و نوشیدنی با 0.9 درصد کاهش به 1.7 درصد رسید. نرخ تورم در حوزه حمل و نقل به منفی 2.4 درصد و رستوران و هتلداری به یک درصد کاهش یافت. از سوی دیگر اما بیشترین تورم مربوط به مراقبت های درمانی با 2.1 درصد و لوازم منزل با دو درصد بوده است.

نرخ تورم چهارمین اقتصاد عظیم آسیا اکنون فاصله بسیار زیادی با تورم دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور دارد. طی این مدت، هسته تورمی که تغییرات قیمت اقلام غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای ان ها در نظر نمی گیرد به 0.2 درصد رسید. بر مبنای ماهانه نیز نرخ تورم در ماه آوریلمنفی 0.2 درصد اندازه گیری شده است.

در شرایطی که اقتصاد صادرات محور کره جنوبی پیش از این نیز تحت تاثیر شیوع کرونا و تعطیلی گسترده کسب و کارها قرار گرفته بود، خبر کاهش تورم می تواند موجب ناامیدی بیش از پیش فعالان کره ای نسبت به چشم انداز مالی این کشور گردد.

متوسط نرخ تورم کره جنوبی در بازه زمانی 1966 تا 2019 معادل 7.22 درصد بوده است که کمترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر 2019 با منفی 0.4 درصد و بیشترین تورم ثبت شده مربوط به اکتبر 1980 با 32.5 درصد بوده است.

دولت کره جنوبی تا به امروز برای حمایت از بخش های مختلف مالی این کشور در برابر پیامدهای ویروس کرونا، سه بسته حمایتی در نظر گرفته است که ارزش مجموع آن ها حدود 50 میلیارد دلار است. رشد مالیکره جنوبی در سه ماهه نخست سال جاری منفی شد و انتظار می رود این فرایند برای سه ماهه دوم نیز ادامه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 953

به "تورم کره جنوبی در حال صفر شدن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورم کره جنوبی در حال صفر شدن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید