جزئیات قرعه کشی خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ زمان احتمالی قرعه کشی

به گزارش سفر به تایلند، دو خودروساز بزرگ کشور با صدور یک اطلاعیه مشترک، نکاتی را پیرامون فرآیند قرعه کشی طرح فروش فوق العاده خودرو تشریح کردند.

جزئیات قرعه کشی خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ زمان احتمالی قرعه کشی

به گزارش سایپانیوز، در این اطلاعیه علاوه بر اشاره به حضور نمایندگانی از نهاد های نظارتی و رسانه های همگانی در زمان قرعه کشی، اعلام شده است که متقاضیانی که نام آن ها در این قرعه کشی برگزیده می گردد، باید در 48ساعت پس از اعلام نتایج، وجه خودرو مورد نظر خود را واریز نمایند.

مشروح اطلاعیه مشترک خودروسازان به شرح زیر است:

پیرو جلسه مورخ 99.3.9 کمیته خودرو که با حضور اعضای کمیته اعم از وزارت صنعت، معدن و تجارت، دادستانی کل کشور، سازمان بازرسی کل کشور و دو شرکت خودروساز (گروه صنعتی ایران خودرو و گروه خودروسازی سایپا) برگزار شده، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان حضور در فرآیند فروش فوق العاده ویژه ایام عید سعید فطر می رساند:

1- جهت اطمینان بخشی به افکار عمومی در صحت و دقت قرعه کشی، نهاد های نظارتی و رسانه ها در تمامی مراحل قرعه کشی، حضور خواهند داشت.

2- بلافاصله پس از اتمام فرآیند قرعه کشی، اطلاع رسانی لازم در سایت هر یک از خودروسازان به تفکیک خودرو انجام خواهد شد.

3- متقاضیان مکلفند ظرف 48 ساعت پس از اعلام منتخبان از سوی خودروسازان، نسبت به تکمیل وجه اقدام نمایند؛ ضمن اینکه در صورت عدم واریز وجه، اسامی نفرات جایگزین از محل رزرو، توسط خودروساز و با تائید دستگاه های نظارتی اعلام می گردد.

4- صرفاً سند فروش خودرو از سوی خودروساز، با درج عبارت ترهین یکساله در فروش فوق العاده، به خریداران تحویل و شناسنامه مالکیت خودرو (برگ سبز) از سوی پلیس راهور تحویل خودروساز شده که پس از اتمام دوران ترهین، از سوی خودروسازان، تحویل خریدار خواهد شد.

5- با توجه به مفاد قرارداد فروش؛ امکان فروش وکالتی خودرو های ثبت نامی از سوی متقاضیان در دوران ترهین وجود نخواهد داشت.

6- متقاضیانی که ظرف 36 ماه گذشته از خودروسازان، خودرو خریداری کرده یا پلاک فعال داشته باشند، از فهرست قرعه کشی حذف خواهند شد.

کدام محصولات ایران خودرو و سایپا پیش فروش می گردد؟

طبق آخرین اطلاعات شرکت خودرو سازی سایپا، محصولات تیبا، تیبا 2، ساینا، وانت 151، وانت زامیاد (ریچ)، نیسان بنزینی و نیسان دوگانه سوز و شرکت ایران خودرو نیز محصولات پژو 405، پژو پارس (پرشیا)، 206 تیپ دو و رانا را در پیش فروش فوق العاده عید فطر عرضه می نمایند.

مراحل ثبت نام خودرو

مراحل ثبت نام برای خرید محصولات گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو در طرح فروش فوق العاده به شرح زیر است:

  • اگر شرایط 10 گانه خرید خودرو (ذکر شده در اطلاعیه شماره یک) را دارید، ابتدا به سایت اِمتا به آدرس اینترنتی www.ecsw.ir مراجعه کنید.
  • با وارد کردن شماره تلفن همراه و سایر مشخصات شخصی مانند کد ملی و سال تولد، کد احراز هویت برای متقاضی پیامک می گردد، دقت داشته باشید که شماره تلفن همراه لزوماً باید به نام فرد ثبت شده باشد.
  • با ثبت نام در سایت اِمتا و احراز هویت (با داشتن نام کاربری و رمز عبور) امکان پیش ثبت نام در سایت فروش سایپا و ایران خودرو را پیدا خواهید کرد.
  • بعد از پیش ثبت نام در سایت فروش حداکثر 10 روز زمان نیاز است تا اطلاعات داده شده به روز آوری گردد.
  • پس از آنکه به روز آوری و صحت سنجی اطلاعات وارد شده انجام و شرایط متقاضی برای ثبت نام خودرو تأیید شد، امکان ثبت نام اصلی در سایت شرکت های خودروسازی فراهم می گردد.

اِمتا چیست؟

امتا یا سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی با درخواست کاربران و احراز اطلاعات هویتی، مکانی، تماسی، اعتباری و غیره آنها به وسیله پایگاه های اطلاعاتی حاکمیتی به صورت آنلاین و اختصاص حساب کاربری یکتا، امکان ورود افراد به وب سایت کسب وکارها را به وسیله افزونه این سامانه نیز فراهم آورده است، با استفاده از این سامانه، دیگر لازم نیست مشتریان در وب سایت های کسب وکارهای گوناگون ثبت نام نمایند و نام کاربری و و رمز عبورهای متعدد را به خاطر بسپارند و اجازه سطح دسترسی کسب وکارها به اطلاعات شخصی شأن را نیز خود مدیریت می نمایند.

کسب وکارهای الکترونیکی نیز با استفاده از این سامانه، می توانند مشتریان خود را احراز نمایند و با مسائل و محدودیت های مربوط به آن روبرو نگردند. همچنین بکارگیری این سامانه هزینه های مدیریت حساب مشتریان آنها را نیز به شدت کاهش خواهد داد، از مشخصه های اصلی این سامانه بهره گیری از امضای الکترونیکی موبایلی و احراز به وسیله کارت بانکی است که موجب افزایش ضریب امنیت احراز این سامانه شده است.

ثبت نام محصولات ایران خودرو

متقاضیان برای ثبت نام به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه نمایند و به وسیله بخش ورود کاربر نام کاربری و رمز عبوری که قبلاً در مرحله پیش ثبت نام دریافت کرده اند را وارد و سپس به بخش فروش فوق العاده وارد شده و پس از انتخاب خودرو مدنظر، فرآیند ثبت نام را تکمیل و نهایی سازند؛ پس از ثبت نام و انتخاب یکی از چهار محصول عرضه شده در این طرح، تمامی متقاضیان واجد شرایط بدون اولویت و در شرایط یکسان وارد فرآیند قرعه کشی خواهند شد.

چهار محصول 206 تیپ دو، پارس با موتور تی. و.5، رانا و پژو 405 اس. ال. ایکس در برنامه فروش فوق العاده ایران خودرو عرضه شده است.

برای ثبت نام در سامانه برای برنامه فروش فوق العاده و شرکت در قرعه کشی خودرو تمامی کاربران و مشتریان شرکت ایران خودرو اعم از اینکه قبلاً در سایت ثبت نام کرده اند و یا متقاضیان جدید حتماً باید مرحله پیش ثبت نام (احراز هویت) متقاضی در سامانه امتا را طی نمایند.

همچنین جهت ثبت نام، شماره تلفن همراه متقاضی باید به نام خود ایشان باشد در غیر این صورت مراحل احراز هویت مشتری وجود ندارد.

جزئیات ثبت نام خودروهای سایپا

مرکز ارتباطات امور بین الملل گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه خود گفت بر اساس دستور سرپرست محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیش ثبت نام فروش فوق العاده محصولات سایپا (بدون واریز وجه) تا تاریخ 14 خرداد ادامه خواهد داشت و فرآیند انتخاب نوع خودرو جهت شرکت در قرعه کشی (بدون واریز وجه) از ساعت 11 صبح 7 خردادماه 99 تا انتها مدت پیش ثبت نام در سایت اینترنتی گروه خودروسازی سایپا به نشانی saipa.iranecar.com امکان پذیر خواهد بود.

پیش از این در طرح های فروش خودروسازان، زمان شروع ثبت نام اهمیت زیادی داشت و ممکن بود با تکمیل ظرفیت فروش خودروها در ساعات اولیه، متقاضیان پیروز به ثبت نام نشوند اما در طرح جدید فروش فوق العاده خودرو دیگر قید زمان مطرح نیست و ثبت نام به مدت ده شبانه روز امکان پذیر است، گروه خودروسازی سایپا تأکید می کند که زمان ثبت نام در این طرح هیچ تأثیری بر شانس برنده شدن نخواهد داشت و همه متقاضیان از شانس برابر برخوردار خواهند بود.

محصولات ارائه شده در سایپا شامل تیبا، تیبا 2، ساینا، سایپا 151، پیکاپ ریچ، وانت نیسان دوگانه سوز و وانت نیسان دیزل هستند.

آخرین مهلت ثبت نام خودر ایران خودرو و سایپا

بر اساس اعلام وزارت صنعت روز چهارشنبه 14 خرداد مهلت انتهای اعلام شده برای مراجعه به سایت سایپا و ایران خودرو است.

تاریخ قرعه کشی ایران خودرو و سایپا

زمان قرعه کشی ایران خودرو و سایپا بلافاصله پس از انتها مهلت ثبت نام خودرو خواهد بود. بر اساس اظهارات افراد مطلع زمان قرعه کشی 15 یا 16 خرداد است و پس از آن ظرف 48 ساعت نتایج قرعه کشی به وسیله سایت ایران خودرو و سایپا اعلام می گردد و گفته شده که به افراد پذیرفته شده پیامک ارسال می گردد.

مهلت و زمان واریز هزینه ثبت نام خودرو

پس از اعلام نتایج قرعه کشی ایران خودرو و سایپا، افراد برای مدت یک هفته فرصت دارند تا با واریز مبلغ خودرو ثبت نام خود را تکمیل نمایند و در غیر این صورت ثبت نام آنها حذف می گردد و برای دو سال از ثبت نام در طرح های فروش فوق العاده سایپا و ایران خودرو محروم خواهند شد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1006

به "جزئیات قرعه کشی خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ زمان احتمالی قرعه کشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات قرعه کشی خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ زمان احتمالی قرعه کشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید