خطر ابتلا به سرطان روده عظیم را با ورزش ضربه فنی کنید!

به گزارش سفر به تایلند، شفقنا/ محققان در این تحقیق با آنالیز اثرات طولانی مدت فعالیت بدنی، تغذیه و هورمون ها از دیگر عوامل سلامتی، داده های مربوط به 28250 زن 25 تا 42 ساله را تجزیه و تحلیل کردند.

خطر ابتلا به سرطان روده عظیم را با ورزش ضربه فنی کنید!

آنها دریافتند خطر سرطان روده عظیم در افرادی که از 12 تا 22 سالگی حداقل یک ساعت فعالیت بدنی در روز داشتند، در مقایسه با افرادی که میزان فعالیت کمتری داشتند، 7 درصد کمتر است. فعالیت بدنی که در عظیمسالی انجام گردد 9٪ خطر را کاهش می دهد.

اما برای کسانی که از زمان نوجوانی آغاز به فعالیت می نمایند بیشترین سود سلامتی وجود دارد در آنها خطر سرطان 24٪ کاهش می یابد.

نتیجه گیری در اینجا این است که با توجه به افزایش سن، یک فعالیت تجمعی از فعالیت بدنی وجود دارد آغاز فعالیت بدنی در هر سنی به دلایل متعددی از جمله سلامتی روده عظیم مفید است و هرچه مدت بیشتری این فعالیت حفظ گردد، شرایط بهتر خواهد بود.

فعالیت بدنی با چندین مکانیسم بیولوژیکی خطر ابتلا به سرطان روده عظیم را کاهش می دهد. کنترل وزن به احتمال زیاد مهمترین دلیل است، زیرا بر مقاومت به انسولین و التهاب که در پیشرفت سرطان نقش دارند تأثیر می گذارد.

فعالیت متوسط تا شدید با خطرات پایین تر سرطان روده و همچنین خطر کمتری برای سرطان های سینه و آندومتر مرتبط است.

هرچه فعالیت بیشتری داشته باشید، به خصوص اگر هر روز این کار را انجام دهید و در سطوح بالاتر، تأثیر بیشتری بر پیشگیری از سرطان خواهد داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1234

به "خطر ابتلا به سرطان روده عظیم را با ورزش ضربه فنی کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر ابتلا به سرطان روده عظیم را با ورزش ضربه فنی کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید