خوراکی هایی که هنگام سرماخوردگی توصیه نمی شود

به گزارش سفر به تایلند، با سرد شدن هوا موارد ابتلا به سرماخوردگی و سرفه کردن ناشی از آن بیشتر شایع می شود بنابراین خودداری از مصرف برخی انواع خوراکیها هنگام سرماخوردگی و سرفه کردن توصیه میشود.

خوراکی هایی که هنگام سرماخوردگی توصیه نمی شود

به گزارش خبرنگاران، با سرد شدن هوا و تغییرات آب و هوایی بدن تحت تاثیر قرار می گیرد و مدتی زمان نیاز است تا بدن با شرایط جدید سازگار شود. به همین دلیل دقت در نوع مواد غذایی مصرفی کمک می کند تا از ابتلا به سرماخوردگی و سرفه کردن جلوگیری یا از شدت آن کاسته شود.

سایت pledgetimes به برخی از انواع خوراکی که مصرف آن ها برای مبتلایان به سرماخوردگی و افرادی با علائم سرفه توصیه نمی شود، اشاره کرده است:

غذاهای سرخ شده: مواد غذایی سرخ شده نه تنها موجب افزایش وزن می شوند بلکه می تواند علائم سرفه و سرماخوردگی را تشدید کند. روغن و چربی موجود در این مواد غذایی تولید کننده مخاط است که هنگام سرماخوردگی و سرفه کردن افزایش می یابد. توجه به مصرف مواد غذایی سالم و تقویت ایمنی از تشدید این شرایط جلوگیری می کند.

شیر: مصرف شیر برای بهبود شرایط سلامت مفید است اما هنگام سرماخوردگی و وجود علائم سرفه می تواند مشکل ساز باشد همچنین مصرف دیگر انواع لبنیات می تواند مشکل ساز باشد چرا که عامل تولید مخاط بیشتر در بدن است. به همین دلیل مصرف این مواد غذایی پس از بهبود سرماخوردگی و سرفه توصیه می شود.

کافئین: خوراکی ها و نوشیدنی های حاوی کافئین از قبیل قهوه، چای و نوشابه موجب تولید مخاط می شوند همچنین مصرف این نوع از خوراکی ها سرماخوردگی و سرفه را تشدید و سیستم ایمنی را ضعیف می کند.

مواد قندی و شیرینی: این نوع از خوراکی ها موجب التهاب شدید در بدن می شود و با تضعیف سیستم ایمنی عارضه سرماخوردگی و سرفه را تشدید می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1309

به "خوراکی هایی که هنگام سرماخوردگی توصیه نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی هایی که هنگام سرماخوردگی توصیه نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید