ستاره های استقلال فروشی نیستند، نباید کمالوند به سایپا می رفت

به گزارش سفر به تایلند، محمد مومنی پیشکسوت استقلال و مدیر سابق آکادمی این باشگاه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آخرین شرایط این تیم و برخی مسائل و حواشی از جمله دیدار پیش روی آنها با الهلال توضیحاتی داد.

ستاره های استقلال فروشی نیستند، نباید کمالوند به سایپا می رفت

استقلال نباید کمالوند را از دست می داد

باشگاه ما نباید به راحتی اجازه جدایی کمالوند را می داد. او در استقلال مفید بود. حضور کمالوند به این تیم کمک کرده بود و حتی می توانست در آینده بیشتر هم کمک کند. علاوه بر بازی های مهم لیگ که نباید فراموش شود، ما یک بازی مهم در آسیا با الهلال داریم که محکوم به پیروزی در آن بازی هستیم و کمالوند با توجه به شناخت خوبی که از استقلال پیدا کرده بود، می توانست در آن بازی بسیار مفید باشد.

استقلال بیشتر از سایپا به کمالوند نیاز داشت

سایپا هم تیم بزرگی در فوتبال ایران است و امروز که در خطر سقوط به لیگ یک واقع شده است بیشتر از همیشه به حمایت و کمک نیاز دارد. اما این حمایت چرا باید از سوی استقلال صورت گیرد؟ مگر استقلال حامی یا متولی سایپاست که به فکر این تیم باشد؟ سایپا به کمالوند نیاز داشت اما استقلال بیشتر به او نیاز داشت.

سراجی و مددی تصمیم درستی نگرفتند

سراجی مدیرعامل سایپا امروز تصمیمی گرفت که به یک تیم دیگر ضربه زد. آن هم تیمی که باید به آن به چشم ملی نگاه کرد، چون قرار است از اعتبار فوتبال ایران در آسیا دفاع کند. متاسفانه مددی هم تصمیمی گرفت که به سود سایپا بود، اما به قیمت تضعیف تیم خودش. مدیرعامل استقلال باید آنقدر باهوش باشد که تصمیمی نگیرد که بر ضرر منافع تیم خودش باشد.

از آنجایی که مددی خودش سال ها سایپا بوده و او را به عنوان فردی سایپایی در فوتبال می شناسند، انتقال راحت و بی دردسر مرد تاثیرگذار نیمکت استقلال به سایپا، شائبه ایجاد می کند. به هرحال مدیر یا مدیران استقلال باید انرژی بیشتری برای حفظ نیروهای خودی بگذارند. تیمی که توانسته از گروه مرگ آسیا به عنوان صدرنشین صعود کند، مدیرانش موظف به حفظ نیروهای آن هستند و باید برای این منظور به اندازه کافی انرژی بگذارند.

خیلی ها دوست دارند استقلال را ضعیف نمایند

امروز که غول استقلال از خواب بیدار شده و در آسیا خودی نشان داده، خیلی ها از داخل دست به کار شده و می فرایند تا بار دیگر این تیم را ضعیف نمایند. تحرکات آنها کاملاً مشهود است و شاید همین جریانات نیز در جدایی کمالوند از استقلال بی تاثیر نبوده باشند. این جریانات در تلاش هستند تا استقلال را چه به لحاظ نیروی انسانی و چه مسائل دیگر تضعیف نمایند. این اتفاقات در گذشته هم به نوعی افتاده بود و برای همین جنس این اتفاقات برای ما خیلی آشناست.

این الهلال، آن الهلال نیست

با جرات می گویم الهلالی که قرار است در شهریور با استقلال در مرحله یک هشتم نهایی دیدار کند، الهلالی نیست که در گروه اول لیگ قهرمانان حضور داشت و با چاشنی شانس به مرحله بعدی صعود کرد. عربستانی ها از تمام ظرفیت های خود استفاده می نمایند تا الهلال را برای دیدار با استقلال و قهرمانی آسیا تا حد امکان تجهیز و تقویت نمایند و یقین بدانید الهلال با قدرتی مضاعف به دیدار استقلال می آید.

مدیران استقلال هم وظیفه دارند تیم شان را تا آن زمان در حد امکان تجهیز نمایند، نه اینکه داشته های کنونی را هم حراج نمایند. از هم اکنون به مدیران باشگاه هشدار می دهم که به فکر فروش ستاره های تیم نباشند تا به راحتی ستاره سوم از دست نرود.

هیچ پولی ارزش از دست رفتن قهرمانی آسیا را ندارد

ممکن است دوستان بگویند فلان ستاره استقلال حتی 10 میلیون دلار هم پیشنهاد دارد، اما حتی رقم های بالاتر از آن هم ارزش تضعیف استقلال و از دست رفتن قهرمانی آسیا را ندارد.امروز در شرایط عجیبی قرار داریم و حالا که این فرصت پیش آمده تا نیم نگاهی به کسب ستاره سوم داشته باشیم، نباید به هیچ عنوان اجازه دهیم تیم تضعیف شود. شاید حتی پشت پیشنهادی که از سوی مثلاً یک تیم عربی به یکی دو ستاره استقلال شود، همین تیم الهلال باشد!

هیچ بعید نیست الهلالی ها به موازات هزینه هایی که برای تقویت خودشان انجام می دهند، یکسری هزینه هم برای تضعیف استقلال انجام دهند. مدیران استقلال بدانند هواداران آگاه و هوشیار هستند و نباید آنها را سر کار گذاشت. نباید از الان بگویند ستاره ها فروشی نیستند اما در یک بزنگاه خاص به بهانه درآمدزایی اقدام به فروش بازیکنان نمایند. چون همانطور که گفتم هیچ پولی به اندازه قهرمانی آسیا ارزش ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1640

به "ستاره های استقلال فروشی نیستند، نباید کمالوند به سایپا می رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره های استقلال فروشی نیستند، نباید کمالوند به سایپا می رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید